• جمعه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-19214-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

معاون شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان:

کلرسنجی منابع آب رو به بهبود است


معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان گفت: مطلوبیت کلرسنجی منابع آب رو به بهبود است.

 

مجتبی قزل‌سفلو در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به 287 هزار و 806 مورد کلرسنجی طی سال 96، اظهار کرد: این تعداد طی پارسال با توجه به افزایش منابع تامین و تعداد دفعات کلرسنجی به 296 هزار و 853 رسید و خوشبختانه نشان داد که مطلوبیت کلرسنجی منابع آب روستایی استان از 96.27 به 96.6 ارتقا یافته است.

 

این مسئول با اشاره به این‌که علاوه بر آبفار، مراکز بهداشتی و درمانی نیز کلرسنجی را انجام می‌دهند، ادامه داد: بر اساس سنجش‌های صورت گرفته، مطلوبیت میکروبی منابع آبی روستاها نیز از 92.8 در سال 96 به 94.66 طی پارسال رسید. علاوه بر این، تعداد آزمون‌های فیزیوشیمیایی نیز از 10 هزار و 562 مورد در سال 96 به 11 هزار و 778 مورد در سال گذشته رسیده است.

 

وی افزود: شرکت آبفار در خصوص عدم وجود فلزات سنگین در منابع آبی روستاها و مطالعاتی که باید روی این موضوع صورت گیرد، حساسیت زیادی دارد. با این وجود، طی سال‌های گذشته، شرایط به این صورت بود که ابتدا چاه حفر می‌شد و سپس مطالعات مربوطه و آزمون فلزات سنگین صورت می‌گرفت.

 

قزل‌سفلو تصریح کرد: خوشبختانه تهیه نقشه‌های پهنه‌بندی، زمینه را برای بهبود اوضاع فراهم کرد و در حال حاضر، می‌توان تراکم فلزات سنگین در اطراف برخی منابع آبی را پیش‌بینی کرد. از همین‌رو طی سال 96 و برای نخستین‌بار، 8840 مرتبه آزمون فلزات سنگین انجام شد. این تعداد در سال گذشته تکمیل شد و به 11 هزار و 645 مورد رسید.

 

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آبفار استان زنجان خاطرنشان کرد: کلرزنی چاه‌های آب توسط 94 دستگاه کلرزن گازی و 321 دستگاه کلرزن محلولی و 8 دستگاه الکترولیز نمک طعام صورت می‌گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: