• پنجشنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 981-19614-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای اسلامی استان زنجان:

زنجان حلقه اتصالی در جاده ابریشم است


رئیس شورای اسلامی استان زنجان گفت: زنجان حلقه اتصالی در جاده ابریشم است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سجاد خدایی عصر امروز در آیین افتتاحیه پنجمین جشنواره بین‌المللی غذای اکو - جاده ابریشم، اظهار کرد: سازمان همکاری اکو یکی از سازمان‌های بالقوه جهانی است که با برخورداری از جمعیت ۴۵۰ میلیونی و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های معدنی، طبیعی، انسانی و موقعیت استراتژیک جغرافیایی سبب شده اکو جزو سازمان‌های خوش‌آتیه باشد.


این مسئول با بیان اینکه موفقیت و یا شکست اکو در سرنوشت همه افراد حاضر در این محدوده جغرافیایی تاثیرگذار است، ادامه‌ داد: از ظرفیت‌های اکو می‌توان در مباحث اقتصادی، تهدیدات نظامی، جلوگیری از تخریب محیط زیست و ... استفاده کرد تا بتوان برای رسیدن به سند چشم‌انداز ۲۰۲۵ اکو پیشرفت خوبی داشت.


وی رویکرد اکو را صلح، امنیت و آسایش دانست و افزود: افزایش تجارت درون‌منطقه‌ای، تقویت‌ همکاری بین کشورهای منطقه، تسهیل در رفت و آمد از قبیل لغو روادید و ... می‌تواند در تحقق سند چشم‌انداز اکو تاثیر به‌سزایی داشته باشد.


خدایی تصریح کرد: معتقدیم که اقتصاد، علم، سیاست و تکنولوژی باید در خدمت به کمال رسیدن انسان در محور عشق و امنیت و دوستی باشد، نه در رسیدن به پول که محور و غایت مناسبی نیست.


رئیس شورای اسلامی استان زنجان با بیان اینکه در گذشته جاده ابریشم تمدن‌ها را به یکدیگر متصل کرده و حال این جاده سبب شده کشورها داشته‌های خود را به معرض نمایشگاه بگذارند، یادآور شد: زنجان در گذشته و حال حلقه اتصالی در جاده ابریشم بوده است و اکنون پنجمین جشنواره غذای اکو - جاده ابریشم   در زنجان برگزار می‌شود و مانند جشنواره آش طرف‌داران زیادی دارد.


وی با بیان اینکه ایران جزو کشورهای غنی و با تمدن کهن است، گفت: تفاوت نژاد، فرهنگ، زبان، جغرافیا   و سیاست نمی‌تواند مانعی برای برقراری ارتباط بین ملت‌ها شود و کشورها با ارتباط فرهنگی به خصوص توجه به فرهنگ غذایی می‌توانند مسیر توسعه را بپیمایند.


خدایی عنوان کرد: همان‌گونه که غذا اعضای یک خانواده را دور سفره و در کنار یکدیگر جمع می‌کند، این جشنواره نیز مردمان ملت‌ها و دولت‌های مختلف را گرد هم می‌آورد و خوشبختیم که در زنجان، شهر جشنواره‌ها و میزبان مهربان، شاهد برگزاری این جشنواره هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: