• یکشنبه ۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-3684-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار زنجان:

گردشگری، فعال‌ترین حوزه بخش خدمات است


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان گفت: به لحاظ اقتصادی بخش گردشگری یکی از فعال‌ترین بخش‌های حوزه خدمات است.

 

فرامرز نیک‌سرشت در حاشیه پنجمین جشنواره بین‌المللی غذای اکو ـ جاده ابریشم، در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: به لحاظ اقتصادی در کشورهای توسعه‌یافته قریب به 70 درصد سهم درآمدی و اشتغال مربوط به حوزه خدمات است.

 

وی با بیان اینکه بخش گردشگری یکی از فعال‌ترین بخش‌های حوزه خدمات است، ادامه داد: در سطح جهان بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته بر روی حوزه خدمات به خصوص گردشگری سرمایه‌گذاری قابل ملاحظه‌ای کرده‌اند که این مهم به دلیل عایدی و ارزش‌افزوده بالای آن است.

 

این مسئول افزود: ایران در دارا بودن جاذبه‌ای گردشگری جزو 10 کشور برتر جهان است ولی در بحث درآمد از محل گردشگری در رتبه 70 قرار دارد و این نشان از آن دارد که ایران نتوانسته آن‌ چیزی را که به صورت بالقوه دارد را به فعلیت برساند.

 

نیک‌سرشت تصریح کرد: جای خالی گردشگری در اقتصاد ایران به طور محسوس قابل مشاهده است و به تبع کشور، استان زنجان نیز درگیر این معضل و سهم پایین خدمات و گردشگری در اقتصاد خود است و متاسفانه زنجان نتوانسته پتانسیل‌های خود را به معرض نمایش بگذارد.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان، یادآور شد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی نوعی معرفی پتانسیل استان است و سبب شده که این استان به شهروندان ایرانی و نیز شهروندان خارجی و ایرانیان ساکن در خارج از کشور، معرفی شود و بازخورد بالایی داشته باشد.

 

وی اظهار کرد: گردشگری به عنوان حلقه تکمیلی در بخش‌های اقتصادی صنعتی، معدنی و کشاورزی می‌تواند مکمل چرخه و در رونق استان موثر باشد اما استان در معرفی پتانسیل‌ها و زیرساخت‌ها چندان موفق نبوده است و توسعه این دو باید به موازات هم پیشرفت کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: