• دوشنبه ۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-391-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان خرم‌دره:

مشکل اعزام دانش‌آموزان به مسابقات، ریشه‌ای حل شود


فرماندار شهرستان خرم‌دره گفت: مشکل اعزام دانش‌آموزان به مسابقات و اردوها باید ریشه‌ای حل شود .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت محمدی ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره، اظهار کرد: هرچه از مقام و منزلت معلمان گفته شود نخواهد توانست گوشه‌ای از زحمات این قشر زحمت‌کش را به رخ بکشد .


وی با تاکید بر اینکه برای تربیت نسل آینده کشور، معلمان از جان خود مایه می‌گذارند، ادامه داد: پشت هر افتخارآفرینی که در جامعه وجود دارد، معلمان موفق نقش ایفا می‌کنند .


این مسئول ادامه داد: در حال حاضر 98 هزار مدرسه و آموزشگاه وابسته به اداره آموزش و پرورش در کشور فعال است که برای نگه‌داری و سر پا ماندن آن‌ها اعتبار بسیار زیادی لازم است .


وی با بیان اینکه ۹۵ درصد اعتبارات سالانه آموزش و پرورش صرف پرداخت حقوق می‌شود، تصریح کرد: پنج درصد از این اعتبارات صرف تعمیر و نگه‌داری مدارس می‌شود که رقم ناچیزی است .


محمدی با اشاره به عزم جدی دولت برای پرداخت معوقات فرهنگیان، تصریح کرد: اهتمام دولت برای حل مشکلات فرهنگیان، نشان از توجه ویژه دولتیان به این قشر زحمت‌کش جامعه است .


وی با تاکید بر اینکه شورای اسلامی و شهرداری در پروژه‌های خود نگاه ویژه به مدارس داشته باشند، تصریح کرد: هر چند تلاش‌های خوبی در این حوزه در شهرستان صورت گرفته اما سرعت آن باید شتاب یابد.


این مسئول با اشاره به مشکلات مطرح شده از سوی برخی از فرهنگیان در زمینه اعزام دانش‌آموزان به مسابقات فرهنگی و هنری، تصریح کرد: این مشکل باید به صورت ریشه‌ای و از طریق آموزش و پرورش حل شود .


در این جلسه مطرح شد که مهم‌ترین مشکل در اعزام دانش‌آموزان، مجاز بودن به اعزام تا فاصله ۲۰ کیلومتری است که این امر دانش‌آموزان را حتی در مسابقات استانی نیز با مشکل مواجه کرده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: