• دوشنبه ۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-791-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

کشاورزان اقدامات پیشگیرانه را جدی بگیرند


دبیر ستاد بحران شهرستان ابهر گفت: سرمازدگی در انتظار اراضی کشاورزی است، لذا کشاورزان اقدامات پیشگیرانه را جدی بگیرند .


سعید خلجی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اطهار کرد: پیرو اعلام سازمان هواشناسی استان، عبور جبهه هوای سرد از روز دوشنبه 2 اردیبهشت‌ماه تا پایان هفته باعث کاهش قابل توجه دما و بارش‌های موقت و گاهی به‌صورت برف و باران و سرمازدگی و یخ‌بندان و لغزندگی معابر پیش‌بینی می‌شود .


وی تاکید کرد: با اعلام آماده‌باش به همه دستگاه‌های اجرایی، خدماتی، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و راهداری اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم باید مورد توجه جدی قرار گیرد .


این مسئول با اشاره به پیش‌بینی سرمازدگی باعات کشاورزی، بیان کرد: رعایت توصیه‌های هواشناسی کشاورزی در جلوگیری از یخ‌زدگی و سرمازدگی باغات و تاسیسات کشاورزی و باغبانی می‌تواند نقش موثری در جلوگیری از این امر داشته باشد .


خلجی یادآور شد: از شهروندان درخواست می‌شود از تردد در محورهای کوهستانی و فرعی تا حد امکان اجتناب کرده و در صورت سفر لوازم احتیاطی نظیر زنجیر چرخ، پتو و ... را به همراه داشته باشند .


وی ادامه داد: توجه به توصیه‌های اداره‌کل هواشناسی و نیز اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در برنامه‌ریزی سفرهای ضروری و رعایت جوانب احتیاطی در خصوص لغزندگی سطح معابر و محورهای شهری، بین شهری و روستایی نیز باید مورد توجه شهروندان قرار گیرد .


این مسئول با تاکید بر ضرورت عدم اطراق و تردد در حاشیه سدها و مسیل و رودخانه‌های دائمی و فصلی، بیان کرد: رعایت الزامات اجرایی و حفاظتی در پروژه‌های عمرانی به خصوص بخش مسکن نیز باید در دستور کار قرار گیرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: