• پنجشنبه ۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-1791-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

آیا زور شرکت‌های کارآفرین به غول‌های نفتی می‌رسد؟


رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان گفت: در برهه فعلی زمان شرکت‌ها و غول‌های نفتی به سر آمده و شرکت‌های کارآفرین و فناور میدان‌دار هستند.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، داوود مرادخانی در حاشیه افتتاح مرکز رشد خرم‌دره، اظهار کرد: در راستای تحقق اهداف اشتغال رهبر معظم انقلاب تاکید کرده‌اند که بخش خصوصی باید در این عرصه میدان‌دار باشد .


وی ادامه داد: در سال رونق تولید پارک علم و فناوری استان با تکیه بر اسناد بالادستی به‌عنوان زیر مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مسئولیت توسعه کارآفرینی و فعالیت‌های فناورانه را در استان عهده‌دار است .


این مسئول با تاکید بر اینکه تنها با تزریق منابع مالی نمی‌توان ایجاد اشتغال کرد، گفت: گام نخست در ایجاد اشتغال آموزش کسب و کارها و سپس تامین منابع مالی است .


وی با اشاره به اینکه تولید ناخالص داخلی آمریکا ۲۰ هزار میلیارد دلار، اتحادیه اروپا ۱۸ هزار میلیار دلار، چین ۱۳ هزار میلیارد دلار و ایران ۴۳۰ میلیارد دلار است، تصریح کرد: دانشگاه MIT است با دو هزار میلیارد دلار بعد از ایتالیا هشتمین اقتصاد دنیا محسوب می‌شود .


مرادخانی با تاکید بر اینکه زمان شرکت‌ها و غول‌های نفتی به اتمام رسیده است، ادامه داد: در عصر فعلی شرکت‌های کارآفرین و فناور میدان‌دار هستند، این شرکت‌ها داستان‌هایی رقم زده‌اند که اقتصاد دنیا را جابه جا کرده است .


وی با اشاره به این مطلب که دانشگاه MIT از نمونه‌های موفق کسب و کار است که با معرفی 2500  استارت‌آپ به دنیا توانسته 2000 میلیارد دلار درآمد ایجاد کند، گفت: این دانشگاه سالانه ۹۰۰ استارتاپ تولید می‌کند .


این مسئول ادامه داد: رونق تولید و ایجاد اشتغال می‌طلبد که ما به آموزش کسب و کار روی بیاوریم که پارک علم و فناوری یکی از ارکان تحقق آن است .


مرادخانی با بیان اینکه وقتی نام شغل بر زبان جاری می‌شود همه به دنبال کارمند شدن فرزندان خود هستیم، ادامه داد: این امر در حالی است که می‌توانیم کسب و کار را به جوانان آموزش داده و مهارت آن‌ها را افزایش دهیم تا جوان در راستای رونق تولید گام بردارد .


وی با اشاره به اینکه شهرستان خرم‌دره دارای مردمان نخبه و فرهیخته و زیرساخت‌های خوب در حوزه‌های گوناگون از جمله کشاورزی و صنعتی است، خاطرنشان کرد: خرم‌دره اولین شهرستان استان است که کانون شکوفایی در آن راه‌اندازی می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: