• دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-10314-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

معاون اداره‌کل راهداری استان زنجان خبر داد:

اجرای طرح‌های ارتقای ایمنی عبور و مرور در 60 نقطه هدف


معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان، از اجرای طرح‌های ارتقای ایمنی عبور و مرور در 60 روستای نقطه هدف در حاشیه راه‌های استان زنجان خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان، علی مدقالچی، اظهار کرد: این طرح‌ها شامل ارتقای ایمنی راکبان موتورسیکلت، دانش‌آموزان مدارس حاشیه راه‌ها، عابران پیاده و وانت‌بارها است که جزو کاربران آسیب‌پذیر به‌شمار می‌روند.

 

وی با اشاره به اینکه این طرح برابر ضوابط تدوین شده از سوی دفتر ایمنی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور برگزار می‌شود، افزود: در راستای اجرای اين طرح، اقداماتی همچون آموزش حضوری از طریق نمایش گروه‌های متخصص و فرهنگ‌سازی صحيح عبور و مرور با نصب بنر و پوسترها و بروشورهای حاوی پيام‌های ايمنی برای عابران پياده و موتورسواران و توزيع برخی تجهيزات ايمنی مانند كلاه‌ايمنی، حمايل شبرنگ‌دار و شبرنگ چهار تكه مخصوص موتورسيکلت و ساماندهی پل‌های زيرگذر برای عبور عابران پياده و نصب سرعت‌کاه جاده‌ای در محل‌های عبور عابران پياده انجام می‌شود و در این راستا پارسال 1500 کلاه‌ایمنی بین راکبان موتوسوار توسط این اداره‌کل توزیع شد.

 

مدقالچی تصریح کرد: یکی از برنامه‌ها و اهداف مهم این طرح، ارتقای ایمنی مدارس حاشیه راه‌ها است که پارسال 240 مدرسه در حاشیه راه‌های استان زنجان ایمن‌سازی آموزشی شدند و در 13 مدرسه ایمن‌سازی‌های فیزیکی از قبیل خط‌ کشی مقابل مدرسه، نصب تابلوهای ترکیبی، آشکارسازی و ... صورت گرفته است. همچنین پارسال نسبت به سال 96 تعداد متوفیان حوادث رانندگی راه‌های روستایی استان زنجان 10.7 کاهش داشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: