• چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-5791-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

515 ماه‌نشانی صاحب شغل شدند


فرماندار شهرستان ماه‌نشان گفت: 515 نفر در قالب سامانه کارا صاحب شغل شدند.

 

مجتبی نوری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در قالب سامانه کارا و اشتغال‌زایی روستاییان، 14 میلیارد و 394 میلیون تومان تسهیلات بانکی برای 312 طرح پرداخت شده است و خوشبختانه 515 نفر صاحب شغل شدند.

 

این مسئول با اشاره به این‌که تسهیلات پرداختی توسط بانک‌های کشاورزی، پست‌بانک و صندوق کارآفرینی و توسعه تعاون بوده است، ادامه داد: در راستای بررسی طرح‌های ثبت شده، جلسات کمیته فنی استغال به صورت مستمر توسط دستگاه‌های بخشی برگزار شده است.

 

وی افزود: قریب به اتفاق طرح‌های مصوب در زمینه کاشت گل محمدی، کاشت زعفران، صنایع‌دستی، گلیم‌بافی، دامداری، تولید پوشاک، صنایع تبدیلی و بوم‌گردی بوده است.

 

نوری یادآور شد: از اواسط پارسال، کمیته فنی شهرستان، جلسات متعدد تشکیل داده و به بررسی کمیت و کیفیت طرح‌های اشتغال‌زایی پرداخته است؛ در واقع طرح‌هایی که به کمتر از 250 میلیون تومان اعتبار نیاز داشت توسط کمیته شهرستانی بررسی می‌شد و مابقی برای بررسی به کمیته‌های استانی ارسال می‌شد.

 

فرماندار شهرستان ماه‌نشان خاطرنشان کرد: طرح توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی روستایی باید پاسخ‌گوی جامع همه نیازهای افراد ساکن در روستاها باشد و با توجه به تفاوت‌هایی که در ظرفیت‌های هر شهرستان وجود دارد، وجود یک کمیته فنی تخصصی متشکل از دستگاه‌هایی که در امور مربوط به روستاها دخیل باشند، امری ضروری است.

 

به گزارش ایسنا، از جمعیت 39 هزار و 425 نفری شهرستان ماه‌نشان، 29 هزار و 160 نفر در 126 روستا زندگی می‌کنند و نیازمند اشتغال‌زایی هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: