• چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-5991-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

/حوادثی که تمامی ندارد/

جاده مرگ باز هم قربانی گرفت


تصادف پراید با پژو در محور ابهر به قیدار یک کشته و دو مصدوم بر جا گذاشت.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، راه ارتباطی ابهر به قیدار به عنوان یک جاده شریانی تعریف‌ شده که روزانه از حجم بالای تردد برخوردار است. این راه ارتباطی یکی از جاده‌هایی است که به لحاظ داشتن تردد بالا، به طور میانگین به صورت هفتگی چند خانواده را در سوگ عزیران خود می‌نشاند.

 

چندین روستا در مسیر این جاده قرار گرفته و به همین علت معلمان برای رسیدن بر سر کلاس‌های درس، هر روز جان خود را به دندان گرفته و در این مسیر پرخطر و حادثه‌خیز تردد می‌کنند.

 

هر هفته اخبار متعددی از قربانیان این جاده به گوش می‌رسد، هر چند عامل انسانی نیز در افزایش قربانیان آن موثر است اما این امر رافع موضوع حادثه‌خیز بودن جاده نیست.

 

طی روزهای گذشته جانشین رئیس پلیس‌راه استان زنجان از تصادف پژو با پراید در محور قیدار به ابهر خبر داده و می‌گوید: این تصادف یک کشته و دو مصدوم بر جای گذاشت .

 

سرهنگ محمدعلی عظیمی ادامه می‌دهد: این حادثه سه مصدوم بر جا گذاشت که پس از انتقال به بیمارستان، راننده پراید به علت جراحات وارده جان خود را از دست می‌دهد.

 

از مهم‌ترین دلایل حادثه‌خیز بودن این جاده می‌توان به حجم بالای تردد در این محور و عریض نبودن آن اشاره کرد که این موضوع حساسیت دو بانده کردن این جاده را دوچندان می‌کند. هر چند طی سالیان اخیر تعریض محور ارتباطی قیدار ـ ابهر و دو بانده کردن آن در دستور کار قرار گرفته است اما عملیات اجرایی به آن نحوی که باید، در این جاده صورت نگرفته است.

 

مسیر 60 کیلومتری جاده قیدار ـ ابهر، مراکز شهرستان‌های خدابنده و ابهر را به هم متصل کرده است و از آنجایی که خدابنده پهناورترین شهرستان شمال‌غرب کشور و ابهر نیز پرجمعیت‌ترین شهرستان استان است، تعریض این جاده می‌تواند نفش بسیار موثری در ارتباطات این دو شهرستان داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: