• سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-7791-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

پرداخت 23 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در طارم


فرماندار شهرستان طارم گفت: تاکنون نزدیک به 23 میلیارد و 500 میلیون تومان از محل پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری برای 226 طرح پرداخت شده است.


ستار صفری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اجرای طرح پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری در کشور، گفت: سه فاز اول پرداخت تسهیلات تاکنون در سطح استان اجرا شده که خوشبختانه شهرستان طارم در مقایسه با سایر شهرستان‌های استان جایگاه مطلوبی را در جذب این تسهیلات داشته است .


وی با بیان اینکه تاکنون نزدیک به 23 میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات برای 226 طرح پرداخت و برای 539 نفر اشتغال‌زایی صورت گرفته است، افزود: به طور میانگین به غیر از سرمایه‌گذاری شخصی 43 میلیون 400 هزار تومان برای ایجاد اشتغال هر نفر تسهیلات پرداخت شده است .


فرماندار شهرستان طارم بر رصد مستمر پرداخت تسهیلات تا رسیدن به مرحله بهره‌برداری طرح‌ها تاکید کرد و افزود: صرفا پیگیری پرداخت تسهیلات توسط دستگاه‌های بخشی و بانک‌های عامل قابل قبول نیست و بایستی تا رسیدن به مرحله بهره‌برداری مستمر رصد و در صورت تخطی افراد بر اساس دستورالعمل ابلاغی با آن‌ها برخورد شود .


این مسئول به موضوع تعیین تکلیف بیمه پرداخت و تاکید کرد: انتظار است در برابر اشتغال‌زایی صورت گرفته افراد بیمه شده جدید نیز ثبت شود که این موصوع تیازمند بررسی جدی است .


صفری به نتایج بازرسی‌های دوره‌ای صورت گرفته از طرح‌های اشتغالزایی نیز اشاره کرد و گفت: متاسفانه علی‌‌رغم صرف انرژی مضاعف و پیگیری‌های متعدد جهت پرداخت تسهیلات در حوزه صنایع‌دستی، شاهد ایجاد اشتغال چندانی در این بخش نبودیم .


فرماندار شهرستان طارم با اشاره به برخی مشکلات موجود در پرداخت تسهیلات به مددجویان نهادهای حمایتی، عنوان کرد: بر اساس دستورالعمل ابلاغی، این طرح‌ها بایستی به تایید دستگاه‌های بخشی و بانک‌های عامل برسد و انتظار است با پرداخت این تسهیلات از وابستگی مددجویان به نهادهای حمایتی کاسته شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: