• جمعه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-16814-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

اعلام شرایط ثبت‌نام کودکان با سن 6 سال تمام در مدرسه


معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: شرایط و ضوابط ثبت‌نام کودکان با سن 6 سال تمام در سال تحصیلی 99 –98، اعلام شد.

 

اصغر بیات در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اعلام شرایط و ضوابط ثبت‌نام کودکان با سن 6 سال تمام در سال تحصیلی 99 –98، اظهار کرد: به استناد اطلاعیه مندرج در پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، از آنجایی که بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، حداقل سن ثبت‌نام در پایه اول دبستان 6 سال تمام تعیین شده است.

 

این مسئول با بیان اینکه آموزش و پرورش وظیفه تحت پوشش قرار دادن همه کودکان لازم‌التعلیم را بر عهده دارد، ادامه داد: آموزش و پرورش موظف است شرایط را برای بهره‌مندی از فرصت آموزش برای همه کودکان فراهم کرده و با توجه به لزوم اجرای نظرات شورای عالی آموزش و پرورش، رعایت موارد ذکر شده در نامه برای ثبت‌نام کودکان با سن 6 سال تمام مورد تاکید قرار می‌گیرد.

 

وی افزود: حداقل سن ثبت‌نام در پایه اول دبستان 6 سال تمام خواهد بود و مطابق اساس‌نامه دوره پیش‌دبستانی، کودکان گروه سنی 4 تا 6 سال تحت پوشش برنامه‌های این دوره قرار می‌گیرند، لذا ثبت‌نام کودکان 6 سال تمام فقط در مدارس ابتدایی به عنوان دانش‌آموز پایه اول مجاز است و ثبت‌نام آنان در سایر مراکز از جمله مراکز پیش‌دبستانی ممنوع است به همین دلیل مدیران مدارس و مراکز پیش‌دبستانی موظفند در ثبت‌نام شرایط سنی را رعایت کنند.

 

بیات تصریح کرد: در مواردی که کودک 6 ساله‌ای با توجه به استانداردهای تعیین شده (سنجش بدو ورود به دبستان)، آمادگی لازم برای ثبت‌نام در پایه اول را نداشته باشد، سازمان آموزش و پرورش کودکان استثنایی تصمیم‌گیری کرده و مرجع تعیین عدم امکان ثبت‌نام و حضور کودک با 6 سال تمام در پایه اول و صدور مجوز ثبت‌نام در این پایه با سنین بالاتر (در چهارچوب سن متعارف)، کمیسیون خاص منطقه، با ذکر دلایل (عدم دسترسی به مدرسه، بیماری و ...) است.

 

معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به شرایط سنی ثبت‌نام نوآموزان و دانش‌آموزان در سال تحصیلی 99-98، خاطرنشان کرد: برای پایه پیش‌دبستانی کودکان متولد نیمه اول سال 93 و نیمه دوم سال 92 ثبت‌نام می‌شوند و برای پایه اول دبستان نیز نیمه اول 92 و نیمه اول 91 ثبت‌نام خواهند شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: