• جمعه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-16914-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

پرداخت زکات در بیش از 80 درصد از روستاهای استان


مدیرکل کمیته ‌امداد استان زنجان گفت: در بیش از 80 درصد از روستاهای استان زکات پرداخت می‌شود.

 

هدایت صفری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با بیان این‌که پارسال 14 میلیارد تومان زکات جمع‌آوری شده است، اظهار کرد: زکات، ضروری‌ترین فریضه دینی است و وظیفه همه ما فرهنگ‌سازی و به گفتمان تبدیل کردن این فریضه الهی است؛ در واقع، زکات علاوه بر آثار پایین‌دستی که کمک به نیازمندان و محرومان و اجرای پروژه‌های عمرانی را شامل می‌شود، زمینه را برای افزایش برکت در جامعه فراهم می‌کند.

 

این مسئول میزان زکات واجب و مستحبی جمع‌آوری شده طی سال 96 را 9 میلیارد و 500 میلیون تومان عنوان کرد و ادامه داد: برنامه زکات طی سال گذشته با تحقق 116 درصدی از رشدی 48 درصدی نسبت به سال 96 برخوردار بود و امیدواریم امسال نیز با همکاری کشاورزان و اعضای شورای زکات به هدف‌گذاری ابلاغی دست یابیم.

 

وی تعداد روستاهای زکات دهنده استان را در سال گذشته 731 روستا عنوان و تصریح کرد: زکات جمع‌آوری شده در هر روستا و شهر در همان محل و برای نیازمندان همان منطقه هزینه می‌شود. در همین راستا، پارسال 104 پروژه عمرانی از قبیل حسینیه، خانه عالم، غسال‌خانه و مسجد با صرف 5 میلیارد و 368 میلیون تومان احداث و یا تعمیر شد.

 

صفری با بیان این‌که 62 درصد از زکات جمع آوری شده پارسال برای فقرا و نیازمندان و 38 درصد نیز برای پروژه‌های عمرانی هزینه شده است، افزود: طی سال گذشته 215 واحد مسکونی مددجویی و 97 مورد سرویس بهداشتی با مبلغ یک میلیارد و 488 میلیون تومان با مشارکت از محل زکات، تعمیر و یا بازسازی شده است. علاوه بر این، پارسال 127 مورد کمک‌هزینه ازدواج و جهیزیه با مبلغ 969 میلیون تومان تامین شد و 6 میلیارد و 200 میلیون تومان نیز در حوز‌ه‌های معیشتی، درمانی و تحصیلی مددجویان پرداخت شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: