• جمعه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-17214-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان عنوان کرد:

رشد 28 درصدی حضور بانوان در کاندیداتوری شوراهای شهر و روستا


مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان، از رشد 28 درصدی بانوان در کاندیداتوری دوره پنجم شوراهای شهر و روستا خبر داد.

 

ماهرخ بلوری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: زنان، عهده‌دار جامعه‌پذيری و فرهنگ‌پذيری نسل كنونی هستند و ضرورت شناخت نيازهای آنان و تلاش جهت رفع نيازها، زمینه را برای امیدآفرینی، ایجاد اعتماد و توسعه جامعه سالم و پویا هموارتر می‌کند.

 

این مسئول با تاکید بر لزوم توجه به فلسفه وجودی زنان در جامعه، ادامه داد: زنان، نیمی از جمعیت استان زنجان را تشکیل می‌دهند. حمايت از زنان صاحب ایده و ابتكار، نه تنها در توسعه سلامت روانی و ارتقای جايگاه این قشر نقش به‌سزایی دارد، بلکه زمينه را برای شناخت توانمندي‌ها، الگوسازی و آگاهی‌بخشی بین سایر اقشار فراهم می‌کند.

 

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه فضای مدیریتی استان زنجان، به سمت مشارکت بانوان پیش می‌رود، افزود: چنین روندی، نویدبخش آینده خوبی برای استان است. در همین راستا و با توجه به نام‌گذاری امسال به نام «رونق تولید»، امید است که زنان فعال و پویا جایگاه بهتری نسبت به سال‌های گذشته داشته باشند و با اجرای برنامه‌های هدفمند، اقتصاد مقاومتی را به منصه‌ظهور بگذارند.

 

بلوری خاطرنشان کرد: وقتی بحث از اشتغال و کارآفرینی زنان به ميان می‌آيد، فقط زنان كارمند به ذهن متبادر می‌شوند، در حالی كه بالاترين ميزان اشتغال به زنان روستايی، خوداشتغال و کارآفرین شهری اختصاص دارد، بنابراین یکی از مهم‌ترین معیارها جهت سنجش درجه توسعه‌یافتگی، میزان اهمیت و اعتباری است که زنان در آن کشور دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: