• شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-17314-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

مدیرکل منابع‌طبیعی استان زنجان عنوان کرد:

عرصه‌های ملی استان زیر ذره‌بین یگان حفاظت منابع‌طبیعی


مدیرکل منابع‌طبیعی استان زنجان، از استقرار کشیک‌های یگان حفاظت منابع‌طبیعی از 15 خردادماه در راستای پیشگیری از آتش‌سوزی و اطفای حریق در مناطق بحرانی خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل منابع‌طبیعی استان زنجان، خلیل آقاجانلو در جلسه کارگروه اطفای حریق، آتش‌سوزی را یکی از دغدغه‌های اداره‌کل اعلام کرد و با اشاره به اقدامات حفاظتی یگان حفاظت منابع‌طبیعی، پوشش گیاهی مناطق استان در اثر بارش مطلوب بهاری را رضایت‌بخش دانست و گفت: امسال نیز در قبال حفظ و حراست از عرصه‌های طبیعی و ملی وظیفه مهمی را بر عهده داریم و ضروری است همه بخش‌ها و معاونت‌ها در این زمینه همکاری جدی داشته باشند.

 

مدیرکل منابع‌طبیعی استان زنجان با بیان اینکه حضور به موقع در محل آتش‌سوزی از ضروریات است، تصریح کرد: ما نباید توجه نکردن به این مهم را به کمبود امکانات و تجهیزات اطفای حریق ربط دهیم.

 

وی با بیان اینکه در حریم شهرها اداره‌کل منابع‌طبیعی هیچ مسئولیتی برای اطفای حریق ندارد، اضافه کرد: وظایف حفظ و حراست از اراضی در حریم شهرها باید از سوی دستگاه‌های متولی در یک تابلویی نوشته و در محل‌های هدف نصب شود تا در مواقع اطفای حریق مشخص شود مسئولیت حراست از منطقه بر عهده چه کسی است. البته اداره‌کل منابع‌طبیعی در حریم شهرها مسئولیت پشتیبانی از دستگاه‌های اجرایی را در این مورد بر عهده دارد.

 

آقاجانلو با اشاره به استقرار کشیک‌های یگان حفاظت منابع‌طبیعی از 15 خردادماه در راستای پیشگیری از آتش‌سوزی و اطفای حریق تاکید کرد: به منظور اثربخشی بیشتر، کلاس‌های آموزشی برای تیم‌های حفاظتی و نیروهای محلی قبل از 15 خرداد برگزار شود.

 

وی با اشاره به نقش آموزش در کاهش آتش‌سوزی‌ها و برگزاری برنامه‌های رادیویی و تصویری با محتوای آموزشی، اضافه کرد: مسئولان توجه داشته باشند که اگر لازم باشد در این بخش هزینه کنند تا به عرصه‌های ملی آسیب کمتری وارد شود.

 

فرمانده یگان حفاظت منابع‌طبیعی استان زنجان در این نشست با بیان اینکه شهرستان‌های زنجان، طارم و سلطانیه از مناطق بحرانی به لحاظ آتش‌سوزی است، از کاهش 75 درصدی حریق در سال گذشته نسبت به سال 96 خبر داد و گفت: حدود 82 هکتار از اراضی استان در قالب 20 مورد گزارش حریق در آتش سوختند.

 

سرهنگ خسروی، تجهیز یگان حفاظت، جذب نیروهای محلی در قالب همیاران طبیعت، پاسخ‌گویی 24 ساعته به مردم، نصب تابلوهای هشدار، بومی‌سازی دستورات سازمان متبوع در حوزه یگان حفاظت و ... را از اقدامات این یگان در مناطق هدف استان اعلام کرد.

 

حجت‌الاسلام رحیمی‌نیا، مسئول نمایندگی حوزه ولی‌فقیه در اداره‌کل منابع‌طبیعی استان زنجان نیز با بیان اینکه سفیران انفال (8 نفر در زنجان و 2 نفر در سلطانیه) آمادگی دارند در مناطق بحرانی استان در راستای اقدامات پیشگیرانه از آتش‌سوزی مناطق هدف همکاری لازم را داشته باشند، بر لزوم همراهی سفیران انفال برای حراست از عرصه‌ها در ابعاد تبلیغی تاکید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: