• شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-17614-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان:

تمایلی به ورزش کردن نداریم، بی‌پولی را بهانه نکنیم


نماینده عالی دولت در استان زنجان گفت: وقتی تمایلی به ورزش کردن نداریم، بی‌پولی را بهانه نکنیم.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فتح‌الله حقیقی صبح امروز در شورای ورزش همگانی، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات استان زنجان این است که ورزش کردن، هنوز مسئله و دغدغه نشده است و متاسفانه برای عدم اشاعه ورزش همگانی بین اقشار مختلف، بی‌پولی را بهانه کرده‌ایم. در حالی که همین استان، سرشار از اماکن طبیعی و بکر است و اگر بخواهیم با طرح و برنامه پیش برویم، می‌توانیم با حداقل هزینه، ورزش کردن و تمایل برای انجام رشته‌های مختلف ورزشی را بسط دهیم.

 

استاندار زنجان ادامه داد: استان زنجان از مناظر طبیعی بی‌نظیری برخوردار است و حتی آبی که پشت سدها جمع شده است، می‌تواند برای آموزش‌های نظامی و قایقرانی به کار گرفته شود؛ در واقع اماکن قابل استفاده سرزمین زنجان به حدی است که می‌توان حتی مسابقات آسیایی برگزار کرد ولی در عمل، شاهد ورزشگاه‌های خالی از ورزشکار و تماشاگر هستیم و این نشان می‌داد که ورزش کردن، مسئله اصلی ما نیست.

 

وی با تاکید بر اینکه مشکل اصلی ما علاقه نداشتن به ورزش است نه بی‌پولی، افزود: به عنوان مثال، تاکنون چند بار طرح ارایه داده‌ایم برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های صنعت در امر ورزش جوانان و یا اینکه نیروهای مسلح چند برنامه برای ایجاد شور و نشاط بین جوانان استان برگزار کرده است؟ اگر مقوله ورزش مسئله اصلی ما بود، باید وقتی به پارک‌ها مراجعه می‌کنیم حداقل چندین مدیرکل را در حال ورزش کردن می‌دیدیم.

 

حقیقی با بیان اینکه در خصوص اشاعه ورزش بین اقشار مختلف، طراح نبوده‌ایم، یادآور شد: خیلی به جوانان بدهکاریم و تاکنون برای ورزش این قشر برنامه‌ریزی نکرده‌ایم. دستگاه‌ها نیز از انسجام لازم برخوردار نیستند و هر کسی برای خودش جداگانه کار می‌کند. در حال حاضر، سرانه ورزشی متوسط در کشور 1.2 مترمربع و در استان زنجان 74 صدم مترمربع است. بزرگ‌ترین سرانه نیز مربوط به کشور اسپانیا و 2.8 مترمربع است. این در حالی است که امکانات خدادادی ما از اسپانیا خیلی بالاتر است ولی بدون استفاده مانده است.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان با بیان اینکه اگر مسئله ما ورزش باشد، باید آحاد مردم را در فضاهای عمومی و در حال ورزش کردن ببینیم، تصریح کرد: برای تحقق چنین موضوعی باید طرح و برنامه داشته باشیم. رسانه‌ها نیز نسبت به تهیه گزارش‌های ورزشی بین آحاد مردم بی‌تفاوت نبوده و مطالبه گر باشند. همچنین، روستاها و شهرستان‌ها نیز باید به مد در گسترش ورزش همگانی مد نظر قرار بگیرند.

 

حقیقی خاطرنشان کرد: ورزش استان زنجان نیازمند اسپانسر است و ورزشگاه‌ها و اماکن ورزشی در اختیار دستگاه‌ها نیز نیازمند برنامه‌ریزی است. علاوه بر این، لازم است که برای هر شهرستان، یک هفته فرهنگی در نظر بگیریم و همه دستگاه‌ها در این زمینه ورود کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: