• شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-17914-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

حیات دوباره بیماران نیازمند با اهدای 3 عضو بیمار مرگ‌ مغزی


مسئول شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: سه ارگان بدن یک بیمار مرگ مغزی به بیماران نیازمند، حیاتی دوباره بخشید.

 

شهریار امام‌وردی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: بیمار مرگ مغزی به نام صغری کاظمی به دلیل تصادف، در مرکز آموزشی درمانی تخصصی و فوق‌تخصصی آیت‌الله موسوی زنجان بستری شده بود.

 

این مسئول ادامه داد: پس از اطلاع مرگ مغزی این بیمار، کارهای لازم برای کسب رضایت از خانواده وی به‌ویژه همکاری فرزندان این مرحوم، اقدام ایثارگرانه به اهدای سه عضو بیمار منجر شد و پس از کسب رضایت از خانواده، بیمار مرگ مغزی برای اهدای کبد و کلیه‌ها به بیماران نیازمند به بیمارستان سینای تهران منتقل شد.

 

وی افزود: نسوج (بافت) این بیمار مرگ مغزی نیز برای استفاده بیماران نیازمند اهدا شد که طبق برآوردهای انجام شده کیفیت زندگی 58 بیمار نیازمند را ارتقا می‌دهد.

 

امام‌وردی تصریح کرد: از ابتدای سال‌جاری 6 مورد مرگ مغزی در مراکز بیمارستانی این استان توسط کادر آموزش‌دیده شناسایی شد که از این تعداد چهار مورد به اهدای عضو و دو مورد دیگر یکی عدم رضایت و دیگری قابلیت اهدا نداشت.

 

مسئول شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان با بیان اینکه شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم‌پزشکی استان از سال 87 آغاز به کار کرده است، یادآور شد: در سال گذشته، 18 مورد اهدای عضو در این استان به ثبت رسید که از این تعداد دو مورد عدم موفقیت در رضایت‌گیری وجود داشت و چهار مورد از موارد شناسایی هم قابلیت اهدا عضو نداشتند.

 

به گزارش ایسنا، پیش از این نیز اواسط فروردین امسال سه عضو بیمار مرگ مغزی به نام رضا شفیعی 32 ساله ساکن تهران که بر اثر تصادف رانندگی در قیدار استان زنجان در بیمارستان امیرالمومنین بستری شده و سپس برای انجام اقدامات لازم به مرکز آموزشی و درمانی تخصصی و فوق‌تخصصی آیت‌الله موسوی شهر زنجان اعزام شده بود که در نهایت برای اهدا به بیمارستان سینای تهران منتقل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: