• یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-18514-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل ثبت‌احوال استان زنجان تاکید کرد:

لزوم توجه به نگه‌داشت جمعیت


مدیرکل ثبت‌احوال استان زنجان گفت: باید برای نگه‌داشت جمعیت راهکارهایی اندیشیده شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سیدعلی شفیعی صبح امروز در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان، با اشاره به 30 اردیبهشت به عنوان روز ملی جمعیت، اظهار کرد: به پیشنهاد سازمان ثبت‌احوال و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، 30 اردیبهشت مصادف با روز ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری به عنوان روز ملی جمعیت در تقویم رسمی کشور به ثبت رسید.

 

این مسئول ادامه داد: در حال حاضر عمده جمعیت کشور در حال گذار است، به طوری که 70 درصد جمعیت در رده سنی فعال قرار دارد. همچنین در حال حاضر جمعیت کشور نیازمند بالندگی و پویایی و رسیدن به رقمی در حد نرخ جانشینی است.

 

وی با بیان اینکه مسائل جمعیتی، مسائلی حکومتی و دولتی نیست، افزود: باید برای نگه‌داشت جمعیت نیز راهکارهایی اندیشیده شود، به طوری که افراد 15 تا 29 سال، 25 درصد جمعیت کشور را شامل می‌شوند که در سال 96 تعداد 19 هزار و 327 نفر از این افراد فوت شده‌اند که 42.18 درصد این فوت‌شدگان مربوط به حوادث رانندگی بوده است.

 

در ادامه این جلسه، معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان، اظهار کرد: اجرای برنامه پیشگیری از سقط‌های غیرقانونی و غیرشرعی و نیز ایجاد دسترسی و تسهیلات مناسب به خدمات بازگشت باروری پس از اعمال جراحی پیشگیری از بارداری، از جمله اقدامات انجام شده در تامین خدمات باروری سالم توسط دانشگاه علوم‌پزشکی است.

 

محمدرضا صائینی با اشاره به برنامه‌های حین و پس از ازدواج، ادامه داد: اجرای کلاس‌های آموزش هنگام زدواج 6 ساعته با همکاری مشترک بین بخشی دانشگاه علوم‌پزشکی و ادارات دادگستری، تبلیغات اسلامی و بهزیستی از 15 دی‌ماه سال گذشته در همه شهرستان‌ها 2500 زوج تحت آموزش قرار گرفتند.

 

وی افزود: در سال گذشته پوشش خدمات هنگام ازدواج به زوج‌ها به صد درصد رسیده و پوشش مشاوره فرزندآوری نیز 99.8 درصد است و تغییرات میزان باروری شهری استان زنجان در بین سال‌های 93 تا 97 نشان می‌دهد که نرخ باروری در سال 96 برابر با 1.93 درصد و در سال گذشته 1.88 درصد بوده که زیر سطح جانشینی بوده و روند نزولی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: