• سه شنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-3214-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان استان زنجان:

کرایه اضافی به اتوبوس‌های شهری نپردازید


رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان استان زنجان گفت: مردم از پرداخت کرایه اضافی به اتوبوس‌های حمل و نقل عمومی شهری خودداری کنند.

 

رضا استجلو در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: پیرو شکایات واصله و گزارش‌های مردمی، اتوبوس‌های حمل و نقل عمومی شهری اقدام به افزایش قیمت بلیت از 500 تومان به 1000 تومان کرده‌اند و این در حالی است که این صنف هیچ‌گونه مجوز و مصوبه‌ای برای این افزایش ندارد.

 

این مسئول با بیان اینکه معاونت بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در حال تشکیل پرونده تعزیراتی برای متخلفان است، ادامه داد: لازم به ذکر است که نرخ مصوبات حمل و نقل عمومی شهری باید به تایید ستاد تنظیم بازار استان برسد و جای بس امیدواری است که از سال‌جاری انجمن‌های حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان عضو اصلی ستاد تنظیم بازار استان زنجان شده است.

 

وی افزود: به احتمال زیاد افزایش قیمت بلیت اتوبوس‌های حمل ونقل عمومی شهری چنانچه جلسه ستاد تنظیم بازار استان زنجان تشکیل شود در دستور قرار خواهد گرفت و انجمن حمایت با هرگونه افزایش غیرمنطقی و معقول مخالفت خواهد کرد.

 

استجلو تصریح کرد: مردم از پرداخت کرایه اضافی به اتوبوس‌های حمل و نقل عمومی شهری خودداری و مراتب شکایات خود را به سامانه 124 اعلام کنند. همچنین لازم به توجه است که پیرو مکاتباتی که با بخش بازرسی حمل و نقل عمومی شهری و باربری انجام شده و خواهان همه مشخصات کامل رانندگان اتوبوس‌های حمل و نقل شهری هستیم تا چنانچه تخلفی صورت گیرد، پرونده تعزیرات تشکیل شود.

 

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کننده استان زنجان یادآور شد: بنا بر دستورالعمل صادره از دفتر ریاست‌جمهوری، سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تنها مرجع قیمت‌گذاری کالا و خدمات بوده و واحدهای تولیدی می‌بایست قبل از افزایش هرگونه قیمت محصولات، درخواست خود مبنی بر افزایش قیمت را به کارگروه‌های تنظیم بازار استان ارائه و پس از تصویب اجرایی کنند و در صورت عدم رعایت، موارد تخلف جهت رسیدگی و صدور رای به اداره‌کل تعزیرات حکومتی ارجاع داده می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: