• شنبه ۱۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 983-2891-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

ابهر میزبان دومین کتابخانه بزرگ زنجان


مدیرکل امور کتابخانه‌های استان زنجان گفت: دومین کتابخانه بزرگ استان در ابهر در حال ساخت است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، امیرعلی نیک‌بخش در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان ابهر به مشارکت مردمی و خیرین کتاب در سال، گریزی زد و افزود: پارسال مردم استان زنجان 130 هزار جلد کتاب به نهاد کتابخانه‌های استان هدیه کرده‌اند که ارزش ریالی آن تقریبا یک میلیارد و 300 میلیون تومان است.

 

این مسئول با تاکید بر ضرورت تداوم همکاری شهرداری‌ها در پرداخت نیم درصد کتابخانه‌های عمومی، ادامه داد: شهرداری شهر ابهر بابت سهم نیم درصد کتابخانه‌ها همکاری مطلوبی داشته است که این همکاری گامی رو به جلو در ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی است.

 

نیک‌بخش با اشاره به نقش مهم کتابخانه‌های عمومی در توسعه جامعه، بیان کرد: پناه بردن به اندیشه و مطالعه نیاز امروز جامعه برای فرار از زندگی ماشینی است.

 

مدیرکل نهاد کتابخانه عمومی زنجان در ادامه با اشاره به پروژه کتابخانه مرکزی ابهر، خاطرنشان کرد: دومین کتابخانه بزرگ بعد از مرکز استان در ابهر با زیربنای 2200 مترمربع احداث می‌شود.

 

در ادامه این جلسه نیز رئیس نهاد کتابخانه‌های عمومی شهرستان ابهر، بیان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته با افزایش 10 درصدی شاخص‌ها در حوزه‌های مختلف مواجه بودیم.

 

عبدالحسین بختیاری با اشاره به مساعدت‌های خوب شهرداری ابهر در زمینه پرداخت نیم‌ درصد کتابخانه‌ها، افزود: پارسال بابت نیم درصد سهم کتابخانه‌ها شهرداری ابهر 170 میلیون تومان به حساب این اداره واریز کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی سهم نیم درصد شهرداری در سال‌جاری حدود 200 میلیون تومان است، خاطرنشان کرد: پرداخت به‌موقع این نیم ‌درصد موجب تسریع روند حل مشکلات این نهاد و ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی در جامعه می‌شود.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه وجود کتابخانه‌ در نقاط مختلف شهرستان، زمینه دسترسی سریع و آسان شهروندان به کتاب را فراهم خواهد کرد، گفت: این امر همچنین در جذب مردم به کتاب و کتاب‌خوانی موثر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: