• یکشنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-6314-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی استان زنجان عنوان کرد:

پیش‌بینی افزایش 10 درصدی اعضای کتابخانه‌ها


مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی استان زنجان گفت: پیش‌بینی می‌شود که امسال تعداد افراد عضو در کتابخانه‌های استان، رشد 10 درصدی داشته باشد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، امیرعلی نیک‌بخش ظهر امروز در نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، با اشاره به اینکه برای افزایش 20 درصدی امانت‌گیری کتاب از کتابخانه‌ها برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته است، اظهار کرد: خوشبختانه مقرر شده است که تعداد کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های استان نیز ۱۰ درصد افزایش پیدا کند و این در حالی است که فضاها و زیربنای کتابخانه‌ها نیز 20 درصد رشد خواهد داشت.

 

این مسئول با بیان اینکه در بخش زیربنایی، احداث، تجهیز و تکمیل 20 کتابخانه پیش‌بینی شده است، افزود: از این تعداد ۱۳ باب کتابخانه مرمت شده است و 7 باب کتابخانه نیز با بودجه مصوب احداث خواهد شد. همچنین 3 باب کتابخانه محله در جریان احداث کتابخانه‌‌ها ساخته خواهد شد که پیش‌بینی می‌شود استقبال از آن‌ها مطلوب باشد.

 

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود با این تعهدات، تعداد کتابخانه‌های استان زنجان از 100 باب فراتر رود، یادآور شد: برای سال‌های 1399 و 1400 نیز برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته است و امکان‌سنجی پیش‌بینی محلی برای احداث کتابخانه در برخی از مناطق شهری زنجان در دستور کار قرار دارد.

 

نیک‌بخش یادآور شد: کوی نانوایان، اندیشه، بسیجیان، انصاریه، نیک‌سازان، پونک، فازهای 5، 6 و 7 گلشهر، هنرستان و سرجنگل‌داری، اسلام‌آباد و جانبازان، کارمندان، کوچه‌مشکی، کوی قائم، سعدی شمالی و بافت‌های فرسوده شهر مناطقی است که مکان‌یابی آن در دستور کار قرار دارد.

 

مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان نیز با اشاره به اینکه جذب نیرو برای کتابخانه‌های اداره‌کل، منوط به تکمیل و تجهیز آن‌ها است، افزود: در تعهدنامه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری نحوه جذب نیرو در کتابخانه‌ها مشخص شده است.

 

فاطمه کرباسی تصریح کرد: پارسال جذب نیرو از طریق تکمیل کتابخانه در زنجان میسر نشد و باید از این ظرفیت در سال‌جاری و سال آینده استفاده کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: