• جمعه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 983-3591-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

نقش موثر آموزش‌های مهارتی در ارتقای کیفیت زندگی زنان


فرماندار شهرستان خرم‌دره بر نقش موثر آموزش مهارت‌های زندگی در ارتقای کیفیت زندگی زنان تاکید کرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت محمدی در جلسه امور بانوان شهرستان خرمدره با بیان اینکه در دو سال اخیر اقدامات بسیار خوبی در حوزه بانوان صورت گرفته است، عنوان کرد: در طی این مدت برنامه‌های مفرحی مختص بانوان در شهرستان برگزار شده است.

 

محمدی با اشاره به اینکه نقش مادر در آینده فرزندان بسیار سنگین و تاثیرگذار است، یادآور شد: مادر به‌عنوان اولین و بهترین معلم برای سعادت فرزندان خود شبانه‌روز تلاش می‌کند.

 

وی با بیان اینکه تقویت بنیان خانواده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، تصریح کرد: باید با برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف مهارت‌های زندگی را به بانوان آموزش داده شود تا برای تشکیل زندگی بهتر سطح آگاهی بالایی داشته باشند.

 

محمدی به نقش اساسی آموزش و پرورش در این حوزه اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش با اجرای برنامه‌های مختلف باید در کنار آموزش در پرورش و تربیت دانش‌آموزان موثر باشد.

 

این مسئول ادامه داد: آموزش و پرورش برای با کیفیت‌تر برگزار شدن دوره‌های آموزشی باید با همکاری و تعامل با دادگستری از تجربیات کارشناسان دادکستری در کلاس‌های آموزشی که برای دانش‌آموزان برگزار می‌شود، استفاده کند.

 

فرماندار شهرستان خرم‌دره با اشاره به جایگاه والای حجاب در اسلام و جوامع اسلامی، تصریح کرد: رعایت حجاب به معنی پذیرش دستورات دین و اطاعت از فرامین الهی است.

 

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار خانواده در شکل‌گیری شخصیت فرزندان، بیان کرد: ریشه اصلی رعایت حجاب بانوان تربیت خانواده‌ها است، زیرا تربیت مناسب والدین فرزندان را به پایبندی اصول اخلاقی و اعتقادی مقیدتر می‌کند.

 

شهردار خرم‌دره نیز به جایگاه زنان در جامعه اشاره کرد و گفت: زنان نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند و تربیت‌کننده نسل‌های آینده این سرزمین هستند، لذا باید به نقش آنها در جامعه بها داده شود.

 

امیرهوشنگ نوری‌آرا ادامه داد: در اجرای طرح نشاط اجتماعی بانوان در شهرستان، پارک بانوان در زمینی به مساحت 2 هکتار در کنار پارک الغدیر در حال اجرا است.

 

وی با بیان اینکه پارک بانوان خرم‌دره در حال حاضر از پیشرفت فیزیکی 70 درصدی برخوردار است، خاطرنشان کرد: در صورت فراهم بودن بسترهای لازم این پارک امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: