• دوشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 983-3591-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

چهار عضو جوان ابهری به بیماران نیازمند اهدا شد


چهار عضو جوان ابهری که دچار مرگ مغزی شده بود، در زنجان به بیماران نیازمند اهدا شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، جان باختن جوان همواره خبری ناخوشایند است که دل هر شنونده را به درد می‌آورد اما با شنیدن کلمه اهدا عضو دلت محکم می‌شود که اینان نمرده‌اند و بدون شک کسی که با مرگ خود چندین نفر را حیات می‌بخشد، زنده جاوید است؛ چراکه حتی خداوند نیز در آیات قرآن خوشبختی ابدی آنان را تضمین کرده است و این آیات آرامبخش دل داغدار عزیزان فرد اهداکننده می‌شود.

 

اهدای عضو، اقدامی خداپسندانه در جهت حفظ زندگی انسان‌ها است و فرصتی دوباره برای زیستن که نویدبخش ضرب‌آهنگ خوش زندگی به بیماران و خانواده‌های آنان می‌شود و امید به فردایی بهتر را در وجود آن‌ها بارور می‌سازد، زیرا تنها راه ادامه حیات برای بیماران مبتلا به نارسایی پیشرفته قلب و کبد و بهترین درمان برای مبتلایان به نارسایی کلیه، پیوند عضو است و این در حالی است که اعضای سالم افراد دچار مرگ مغزی، در بیشتر موارد به نیازمندان عضو اهدا نمی‌شود.

 

مرگ مغزی توقف کامل و برگشت‌ناپذیر همه فعالیت‌های مغز است که هیچ درمانی برای آن در دنیا وجود ندارد و فردی که دچار مرگ مغزی می‌شود هرگز قادر به زندگی دوباره نخواهد بود. ضربه به ناحیه سر، سکته‌های مغزی و نرسیدن اکسیژن طولانی مدت به مغز و مسمومیت‌ها از علل اصلی مرگ مغزی است که فرد حتما بعد از مدتی فوت خواهد کرد.

 

چشمت به قاب عکس جوان ۲۳ ساله ابهری که می افتد، غباری از غم بر صفحه نازک دلت می‌نشیند و بار دیگر به کج‌رفتاری چرخ و فلک روزگار پی می‌بری؛ چرخی که علی تنها قربانی چرخ آن نیست و بسیار شنیده‌ایم از دختر جوان تازه عروس گرفته تا کودکی که بهار عمرش با گذشت تنها چند سال و اندی به خزان تبدیل شد.

 

طی چند روز گذشته شاهد دومین اهدای عضو زنجان در طی ماه رمضان بودیم بیمار مرگ مغزی به نام علی صفدری ۲۳ ساله ساکن ابهر به علت تصادف در مرکز آموزشی و درمانی آیت‌الله موسوی شهر زنجان بستری شده بود، پس از اطلاع از مرگ مغزی این بیمار، کارهای لازم برای کسب رضایت از خانواده وی صورت گرفت.

 

پس از کسب رضایت از خانواده، بیمار مرگ مغزی برای اهدای کبد و کلیه‌ها و قلب به بیماران نیازمند، به بیمارستان سینای تهران منتقل شد تا جانی دوباره به بیماران نیازمند ببخشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: