• سه شنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 983-2285-5
  • خبرنگار : 28016
  • منبع خبر : ----

/یادداشت روز/

شیوه امام (ره)، تبیین و احیای ارزش‌ها بود


انقلاب امام ارزشی بود و ایشان به دنبال تغییر فرهنگ جامعه و تغییر ارزش‌های حاکم بر کشور و احیای اسلام بودند و شیوه امام، تبیین و احیا ارزش‌ها بود و در ادامه راه انبیا و حضرت رسول و ائمه حرکت می کردند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سی‌امین سالگرد ارتحال معمار و رهبر کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) بهانه خوبی است تا همزمان با گرامی‌داشت یاد و خاطره ایشان، بر راهی که ایشان رفته نظری دوباره افکنده و از این رهگذر نقشه راه انقلاب را مروری دوباره کرد.

انقلاب اسلامی که مشعل‌دار آن امام خمینی (ره) بودند، اولین انقلابی بود که در مدت زمان کوتاهی همه زیرساخت‌ها توسط مردم تعیین شد؛ ایشان اعتقاد عمیقی به مردم و حق مردم داشت. برخلاف کشورهای غربی که در ظاهر امر دموکراسی بر جامعه آنان حکومت می‌راند اما در اصل این طبقه سرمایه‌دار است که قدرت را به دست گرفته و باقی مردم در سایه قرار می‌گیرند.

 

جمهوری اسلامی در بحث نظام‌سازی در سال 57 در قالب یک طرح نوین بود که در جهان صدایی نو درانداخته و توجه همگان را به خود جلب کرد و از همان گام‌های نخستین در قالب یک نظام تشکیلاتی خود را به جهانیان نشان داده و جایگاه خویش را تثبیت کرد.

 

انقلاب اسلامی ایران بر مبنای اعتقادات دینی بنا گذاشته شده و حضور مردم در سایه‌سار نظام معرفتی است که مردم بر اساس آن انقلاب را به پا کردند و به آن رای مثبت دادند. یکی از دستاوردهای مهم انقلاب ارائه ترکیب درخشان از جمهوریت و اسلامیت در دنیای امروز است که الگوی نو را در جهان ارائه داده و از همان ابتدا بر محو نظام سلطه و برپایی نظام دادگستر تاکید داشتند.

 

پیامبر اکرم (ص) وقتی مبعوث شدند گفتند: إِنَّمَا بُعِثْتُ لِأُتَمِّمَ مَکَارِمَ الْأَخْلَاقِ؛ آنچه که امام خواسته است، خواسته رسول گرامی اسلام است. در واقع انقلاب امام ارزشی بود و ایشان به دنبال تغییر فرهنگ جامعه و تغییر ارزش‌های حاکم بر کشور و احیای اسلام بودند شیوه امام تبیین و احیا ارزش‌ها بود و در ادامه راه انبیا و حضرت رسول و ائمه حرکت می‌کردند.

 

محصول تلاش 40 ساله ما اکنون کشوری است آباد و آزاد که امام (ره) آن را بنیان نهاده و پس از ایشان مقام معظم رهبری در چارچوب امام (ره) حرکت کرده و نقشه راه انقلاب را بر اساس آموزه‌ها و آموخته‌های ایشان ترسیم کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: