• شنبه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 983-3791-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

مهارت پيش‌دبستانی، الفبای ورود به نهادهای آموزشی


معاون آموزش ابتدایی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابهر گفت: حضور کودکان در مراکز پیش‌دبستانی در شکل‌گیری شخصیت آن‌ها موثر است.

 

اسماعیل افشاری در گفت‌و‌گو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به آغاز ثبت‌نام نوآموزان در مراکز پیش‌دبستانی و با تاکید بر حمایت همه‌جانبه آموزش و پرورش ابهر از توسعه این مراکز، افزود: ثبت‌نام از نوآموزان در مراکز پیش‌دبستانی بر اساس دستورالعمل تا اواسط مردادماه ادامه خواهد داشت.

 

وی یکی از مهم‌ترین اهداف آموزش‌های این دوره را پرورش قابلیت‌های جسمانی و ذهنی و هماهنگ‌سازی و رشد مهارت‌های حرکتی کودکان عنوان و تصریح کرد: کمک به رشد عاطفی کودکان، افزایش حس اعتماد به نفس، درک شرایط محیطی و تقویت درک زیبایی‌ها، از دیگر اهداف آموزشی و تربیتی در مراکز پیش‌دبستانی است.

 

افشاری، پیش‌دبستانی را پایه و اساس دوره‌های رسمی آموزش دانست و ادامه داد: آموزش و پرورش مرجع صدور مجوز برای مراکز پیش‌دبستانی است، لذا والدین باید نوآموزان را در مراکز دارای مجوز ثبت‌نام کنند.

 

معاون آموزش ابتدایی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابهر با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در امور کودکان پیش‌دبستانی آثار پیشگیرانه بر آسیب‌های دوران نوجوانی، جوانی و بزرگسالی دارد، اظهار کرد: ارتباط اولیه کودک با الگوهای شخصیتی، آینده او را رقم می‌زند و حضور کودکان در این مراکز در شکل‌گیری شخصیت آن‌ها موثر است.

 

افشاری به اجرای دستورالعمل ثبت‌نام در مراکز پیش‌دبستانی اشاره و خاطرنشان کرد: نظارت بر ثبت‌نام در اولویت برنامه‌های این مدیریت قرار دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: