• دوشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 983-4191-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان:

مؤسسه‌های خیریه، رقیب کمیته امداد نیستند


مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: مؤسسه‌‌های خیریه رقیب کمیته امداد نیستند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، هدایت صفری در دیدار با امام‌جمعه هیدج با بیان اینکه خروجی کار مؤسسات خیریه باید منجر به کم شدن مراجعات به نهادهای حمایتی شود، ادامه داد: رویکرد کمیته امداد در تعامل با موسسات خیریه، ارتقای همکاری‌های فی‌مابین با هدف هم‌افزایی در ارائه خدمات اثربخش به نیازمندان در مناطق مختلف استان زنجان است.

 

وی با اشاره به اینکه مردم نیکوکار شهر هیدج در انجام فعالیت‌های خیرخواهانه به‌ویژه در حوزه کمک به نیازمندان همواره پیش‌قدم هستند، گفت: راهبرد کمیته امداد استان زنجان در حوزه مشارکت‌های مردمی، افزایش حضور و مشارکت در برنامه‌های اجرایی این نهاد برای ارائه خدمات اثربخش به نیازمندان است.

 

این مسئول با بیان اینکه از راهکارهای مهم کمیته امداد استان زنجان در حوزه توسعه مشارکت خیران در برنامه‌های اجرایی این نهاد مقدس و ولایی، ایجاد مراکز نیکوکاری با محوریت مساجد است، افزود: رویکرد کمیته امداد استان زنجان در حوزه فقرزدایی، پای ‌کار آوردن مردم، ایجاد فضای سبقت در خیرات و گفتمان‌سازی در حوزه کمک به نیازمندان است و امروز این نگاه از طریق ایجاد مراکز نیکوکاری تقویت می‌شود.

 

صفری ادامه داد: هدف از ایجاد مراکز نیکوکاری در کنار کارکردهای موثر فرهنگی مساجد در تقویت بعد اعتقادی و دینی جامعه و سامان پیدا کردن دین مردم در این مراکز معنوی، سامان بخشی به امور معیشتی نیازمندان، ارتقای کارکردهای اجتماعی مساجد با هدف حفظ و ارتقای عزت‌نفس و کرامت انسانی نیازمندان در محلات است.

 

وی تصریح کرد: اعتقاد داریم موسسات خیریه رقیب کمیته امداد نبوده و نگاه کمیته امداد به موسسات خیریه نگاه تعاملی و هم‌افزایی است ولی خروجی کار این موسسات باید منجر به کم شدن مراجعات نیازمندان به نهادهای حمایتی شود.

 

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با بیان اینکه چالش‌های اقتصادی آثار خدمت موثر به نیازمندان را کم‌رنگ می‌کند، افزود: تعامل، همکاری و هماهنگی بیشتر موسسات خیریه با کمیته امداد می‌تواند زمینه ارائه خدمات اثربخش به نیازمندان و ماندگاری خدمت ارائه‌ شده را فراهم کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: