• سه شنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-8114-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بهزیستی استان زنجان:

9000 معلول روستایی خدمات توانبخشی دریافت کردند


مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: پارسال بیش از 9000 معلول روستایی در قالب توانبخشی مبتنی بر جامعه، از خدمات کمک توانبخشی، آموزش و اشتغال برخوردار شدند.

 

محمد محمدی‌قیداری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: بر اساس غربالگری‌های انجام شده در سال گذشته و ارجاع همه معلولان شناسایی شده در طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه به کمیسیون تشخیص معلولیت، همچنین تفکیک معلولان شهری و روستایی، بیش از 9000 معلول روستایی از خدمات توانبخشی برخوردار شدند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه توانبخشی مبتنی بر جامعه با هدف شناسایی معلولان در روستا و ارائه خدمات توانبخشی به معلولان اجرا می‌شود، ادامه داد: در صورت آموزش به خانواده‌ها و مناسب‌سازی محیط می‌توان شرایط بهتری را برای زندگی افراد معلول و توانمندسازی آن‌ها فراهم کرد و این مهم می‌تواند با ارائه آموزش‌های مهارتی لازم برای فرد معلول محقق شود.

 

وی تاکید کرد: ارائه وسایل توانبخشی، کمک به امر اشتغال محلی، همچنین مساعدت در امور توانبخشی و آموزشی از جمله اهداف اجرای این برنامه است و یکی از مهم‌ترین نتایج اجرای این برنامه را می‌توان زمینه‌سازی برای ایجاد اشتغال پایدار برای معلولان برشمرد.

 

محمدی‌قیداری تصریح کرد: در صورت آموزش به خانواده‌ها و مناسب‌سازی محیط می‌توان شرایط بهتری را برای زندگی افراد معلول و توانمندسازی آن‌ها فراهم کرد و چنین چیزی می‌تواند با ارائه آموزش‌های مهارتی و استفاده از تکنیک های ساده تسهیل‌گری از جمله تکنیک استاد - شاگردی در روستاها اجرایی شود.

 

مدیرکل بهزیستی استان زنجان یادآور شد: دربرنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه، خانواده و اعضای اجتماع محلی، با همکاری یکدیگر و در جریان یک برنامه مشارکتی و توسعه‌محور، در کنار هم برای بهبود و ارتقای وضعیت زندگی افراد کم توان تلاش می‌کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: