• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-5484-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

/قطره‌ای از دریا/

سهم مشاوران و پیمانکاران بومی از اعتبار پروژه‌های استان؟!


مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: پیمانکاران بومی استان 18 درصد و پیمانکاران غیر بومی 82 درصد اعتبارات پروژه‌های استان را به خود اختصاص داده‌اند.

 

محمود محمدی‌مشفق در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: 184 پروژه ملی با اعتبار کل 7910 میلیارد تومان در استان وجود دارد که اعتبار مصوب این پروژه‌ها در سال ٩٦ به میزان 860 میلیارد تومان بود بدان معنا که اعتبار سالانه 10.8 درصد از اعتبار کل پروژه را شامل می‌شود و از اين اعتبار سالانه 381 میلیارد تومان معادل 44 درصد تخصيص داده شده است.

 

این مسئول ادامه داد: 30 پروژه ملی با ویژگی استانی با اعتبار كل 2085 میلیارد تومان و اعتبار مصوب 125 میلیارد تومان برای سال ٩٦ وجود دارد كه نسبت اعتبار سال ياد شده به کل اعتبار مصوب ٦ درصد است که ٥٥ درصد تخصيص دارد و به صورت سرجمع 214 پروژه با اعتبار 9994 میلیارد تومان در جغرافيای استان وجود دارد كه تصميم‌های مرتبط با آن در پايتخت اتخاذ می‌شود.

 

وی با اشاره به نحوه اجرای پروژه‌ها، افزود: از مجموع 214 پروژه يادشده 184 پروژه معادل 86 درصد به صورت پیمانی، 15 پروژه با 55 میلیارد تومان به صورت امانی / پیمانی و 15 پروژه با بیش از 3 میلیارد تومان به صورت امانی اجرا می‌شوند.

 

محمدی‌مشفق با اشاره به اينكه برای نخستين بار در استان ميزان بهره‌مندی از توان مشاوران و پيمانكاران بومی در مديريت نظام فنی و اجرايی سازمان مديريت و برنامه‌ريزی زنجان سنجش شده است، تصریح کرد: 48 درصد پروژه‌ها به لحاظ تعداد (معادل 14.5 درصد به لحاظ اعتبار) مشاور طراح بومی و 52 درصد پروژه‌ها به لحاظ تعداد (معادل ٨٥.٥ درصد به لحاظ اعتبار) مشاور طراح غیر بومی دارد. همچنین 64 درصد پروژه‌ها به لحاظ تعداد (معادل ٢١.٦ درصد به لحاظ اعتبار) مشاور ناظر بومی و 36 درصد پروژه‌ها به لحاظ تعداد (معادل ٧٨.٤ درصد به لحاظ اعتبار) مشاور ناظر غیربومی دارد.

 

مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی زنجان با بیان اینكه 56 درصد پروژه‌ها به لحاظ تعداد و ١٨ درصد پروژه‌ها به لحاظ اعتبار توسط  پيمانكاران بومی اجرا شده‌اند، خاطرنشان كرد: تفاوت دو عدد اخير حاكی از آن است پروژه‌های بزرگ استان توسط پيمانكاران بومی اجرا نمی‌شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: