• سه شنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-8714-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان عنوان کرد:

تست رایگان فشارخون در مراکز درمانی تامین‌اجتماعی


مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان، از تست رایگان فشارخون برای عموم در مراکز درمانی تامین‌اجتماعی خبر داد.

 

علی محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به این‌که بسیج ملی کنترل فشارخون در مراکز درمانی تامین‌اجتماعی انجام می‌شود، اظهار کرد: هم‌راستا با سیاست‌های وزارت بهداشت، مراجعان به مراکز درمانی تامین‌اجتماعی استان می‌توانند فشارخون خود را به صورت رایگان اندازه‌گیری کنند.

 

این مسئول ادامه داد: فشارخون از اولویت‌دارترین بیماری‌های غیرواگیر است و این امر مهم با همکاری وزارت بهداشت و هم‌راستا با سیاست‌های کلی نظام سلامت، در همه مراکز درمانی تامین‌اجتماعی استان و در حد مقدورات واحدهای تابعه اجرا می‌شود.

 

وی با اشاره به لزوم کاهش مصرف نمک در وعده‌های غذایی، افزود: مردم باید فشار خون را جدی بگیرند و از عوارض آن آگاهی داشته باشند. این در حالی است که سردردهای ناگهانی، اختلالات عصبی خاص، اختلالات بینایی، سرگیجه و مشکلات قبلی مثل تپش قلب و آریتمی قلب از علائم فشارخون به شمار می‌رود.

 

محمدی با تاکید بر این‌که در بیماری‌های غیرواگیر، سبک زندگی و تغذیه بسیار مهم و حیاتی است، تصریح کرد: طرح سنجش رایگان فشار خون تا 15 تیرماه سال‌جاری در حد بضاعت و مقدورات مراکز درمانی تابعه تامین‌اجتماعی برای همه بیماران و مراجعان انجام خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: