• سه شنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 983-4591-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

پیشگیری، شاه‌کلید مبارزه با آسیب‌های اجتماعی


سرپرست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر زنجان گفت: اولویت‌دارترین موضوع در حوزه صیانت از خانواده‌ها در مقابله با آسیب‌های اجتماعی، موضوع پیشگیری است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فاطمه رضایی در جلسه شورای فرعی مبارزه با موادمخدر شهرستان خرم‌دره، اظهار کرد: در بررسی‌ عملکرد شورای مبارزه با موادمخدر شهرستان‌ها چند آیتم مدنظر است که از جمله آن‌ها می‌توان به بحث کمیت اقدامات انجام شده، بازخوردهای شهرستان به دبیرخانه، اقدامات در حوزه درمانی، فرهنگی، سمن‌ها و اقدامات در حوزه مقابله اشاره کرد که خوشبختانه فعالیت‌های خوبی در این زمینه‌ها در شهرستان خرم‌دره صورت گرفته است.

 

وی با اشاره به فعالیت یک‌ مرکز اقامتی ماده ۱۵ در خرم‌دره، ادامه داد: ۷ مرکز درمانی سرپایی سو مصرف موادمخدر و چند سمن نیز در حوزه فرهنگی در شهرستان فعال هستند.

 

رضایی با بیان اینکه پنج کمیته تخصصی در استان فعال است که این کمیته‌ها محور انجام فعالیت شورای هماهنگی شهرستان‌ها خواهند بود، افزود: این کمیته‌ها شامل کمیته تخصصی فرهنگی، پیشگیری، درمان، حمایت‌های اجتماعی، توسعه مشارکت‌های، مردمی و کمیته حقوقی و قضایی است انتظار از شهرستان‌ها این است حداقل سه کمیته درمان، توسعه مشارکت‌های مردمی و مقابله در شهرستان‌ها فعال باشد.

 

وی ادامه داد: باید حتما گزارش و بازخورد ماهیانه از شورای شهرستان به دبیرخانه استان در همه حوزه‌ها از جمله اقدامات صورت گرفته و برنامه‌های پیش رو ارائه شود.

 

رضایی اضافه کرد: تعداد برنامه‌هایی که در حوزه مختلف موادمخدر در استان در نظر گرفته شده، زیاد است که قطعا شهرستان‌ها را نیز شامل خواهد شد اما اولویت‌هایی در 10 آیتم تعریف شده است.

 

این مسئول تاکید کرد: با توجه به رشد فزاینده آمار و اطلاعات و یافته‌های علمی در حوزه موادمخدر، بازآموزی برای کارشناسان حوزه فرهنگی، پیشگیری و درمان نیز باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

 

وی با بیان اینکه اولویت‌دارترین اقدام در حوزه صیانت از خانواده‌ها در مقابله با آسیب‌های اجتماعی موضوع پیشگیری است، گفت: مقابله و درمان در رده‌های بعدی قرار داشته و پیشگیری در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه جمع‌آوری معتادان متجاهر در ایام نوروز طرح کشوری بود و تا شهریور ادامه دارد، گفت: هزینه نگه‌داری این معتادان از سوی ستاد مرکزی تامین شده است که اعتبارات آن طی دو مرحله به بهزیستی پرداخت می‌شود که مرحله اول آن ابلاغ شده است.

 

وی افزود: برنامه‌ریزی می‌شود که معتادان متجاهر شهرستان‌ها نیز در مرکز ماده ۱۶ استان جمع‌‌آوری شوند تا موضوع درمان، روان‌شناسی و مددکاری نیز انجام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: