• سه شنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 983-4691-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

یک تیر و دو نشان؛

مدیریت صحیح پسماند و کسب درآمد


رئیس‌کل دادگستری زنجان گفت: مدیریت صحیح پسماندها می‌تواند به یک منبع درآمد برای شهرداری‌ها تبدیل شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی‌نیارکی ظهر امروز در جلسه مدیریت پسماند شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه حفاظت از سلامت آب، خاک و هوا از حیطه‌های فعالیتی محیط‌زیست به‌شمار می‌رود، اظهار کرد: اگر این سه عنصر قابلیت استفاده برای بشر نداشته باشد، زندگی حلاوت و شیرینی نخواهد داشت.

 

وی با تاکید بر اینکه همه ما به سهم خود وظیفه داریم یار و یاور محیط زیست باشیم، تصریح کرد: محیط زیست تنها متعلق به سازمان محیط زیست نیست و این سازمان بدون همکاری مردم در دست‌یابی به اهداف محوله قطعاً به نتیجه نخواهد رسید.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه امکانات محیط زیست به تنهایی نمی‌تواند منجر به حفاظت از این موهبت خدادادی شود، ادامه داد: در حوزه حفاظت از محیط زیست علاوه بر شهروندان صاحبان صنایع، واحدهای تولیدی و بهره‌برداران معادن نیز باید اهتمام لازم را داشته و محیط‌زیست را فدای منافع زودگذر خود نکنند.

 

وی با اشاره به اینکه یکی از معضلاتی که در طی سال‌های اخیر کشور ما با آن دست و پنجه نرم می‌کند معضل پسماند است، اظهار کرد: این پسماندها شامل پسماندهای خانگی، صنعتی و بیمارستانی است که پسماندهای صنعتی و بیمارستانی به مراتب خطرناک‌تر از پسماندهای خانگی است.

 

این مسئول با تاکید بر ضرورت مدیریت صحیح پسماندها، بیان کرد: اگر شهرداری‌ها بتوانند به صورت اصولی نسبت به مدیریت پسماندها اقدام کرده و تفکیک زباله از مبدا نیز در دستور کار شهروندان قرار گیرد، این پسماندها می‌توانند به عنوان یک منبع درآمد برای شهرداری باشد اما این رویه در کشور ما به گونه‌ای است که پسماندها در حوزه هزینه‌های شهرداری‌ها قرار دارد‌.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: