• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 983-4891-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان زنجان:

منابع‌طبیعی و محیط زیست منبع درآمد در اقتصاد سبز است


مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان زنجان گفت: منابع‌طبیعی و محیط زیست منبع درآمد در اقتصاد سبز است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حسین آبسالان در جلسه مدیریت پسماند شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه گام‌های خوبی در حوزه پروژه‌های زیست‌محیطی در شهرستان برداشته شده است، افزود: این امر نشان از عزم جدی مسئولان شهرستان برای حل مشکلات زیست‌محیطی است.

 

وی با اشاره به اینکه زباله‌های موجود در ورودی شهرها چهره ناخوشایندی به شهر می‌بخشد، ادامه داد: زباله‌های اطراف اتوبان حاصل تردد مسافران است که باید مدیریت و جمع‌آوری شود.

 

این مسئول با بیان اینکه منابع‌طبیعی و محیط زیست منبع درآمد در اقتصاد سبز است، بیان کرد: شهرستان خرم‌دره از این پتانسیل به واسطه وجود مراتع و منابع‌طبیعی برخوردار است که با بهره‌گیری از آن می‌توان در حوزه‌های مختلف از جمله زنبورداری موفق عمل کرد.

 

آبسالان با اشاره به وجود معادن مختلف در شهرستان خرم‌دره، ادامه داد: در برداشت از معادن باید الزامات زیست‌محیطی رعایت شود.

 

وی با تاکید بر اینکه به دنبال این هستیم که شغل پایدار و توسعه پایدار بدون نارضایتی مردم ایجاد شود، گفت: یکی از راهکارهای دست‌یابی به این امر مصرف بهینه انرژی است.

 

این مسئول با اشاره به فعالیت انجمن‌ها زیست‌محیطی در خرم‌دره، ادامه داد: فعالیت این سمن‌ها نشان از شناخت و بینش محیط زیستی بالای مردم شهرستان است.

 

وی با تاکید بر اینکه عزم جدی در استان برای مدیریت پسماند وجود دارد، گفت: از راهکارهای غلبه بر مشکل زباله‌ها فرهنگ‌سازی در زمینه تلاش برای تولید حجم کم زباله و تفکیک زباله از مبدا است.

 

آبسالان با تاکید بر اینکه در همه حوزه‌ها پیشگیری به‌عنوان یک اولویت محسوب می‌شود، ادامه داد: اگر از ابتدا محیط‌زیست تخریب نشود مسائل و مشکلات بعدی نیز به وجود نخواهد آمد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: