• یکشنبه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-10414-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان عنوان کرد:

دانش‌آموزان، بهترین قشر برای بالا بردن سطح توانمندی جامعه


مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان تاکید کرد: بهترین راهکار برای بالا بردن سطح توانمندی جامعه در برابر زلزله، ارتقای سطح توانمندی دانش‌آموزان است.

 

شهرام میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به این‌که بر اساس ارزیابی سازمان مدیریت بحران کشور، جمعیت هلال‌احمر استان زنجان جزو جمعیت‌های نمونه در اجرای بیستمین مانور زلزله مدارس انتخاب شده است، اظهار کرد: زلزله یکی از مخاطراتی به‌شمار می‌رود که به طور معمول خسارت جانی و مالی زیادی را به کشور وارد می‌کند. از همین‌رو، باید قبل از این‌که حادثه‌ای اتفاق بیفتد، با ارائه آموزش به گروه‌های مختلف، مردم را برای مقابله با حوادث غیر‌مترقبه آماده کنیم تا خسارت‌های ناشی از آن‌ها کاهش یابد.

 

این مسئول با تاکید بر این‌که دانش‌آموزان، بهترین سفیران برای انتقال اطلاعات و آگاهی به خانواده‌ها هستند، ادامه داد: بر همین اساس، روند ارتقای سطح توانمندی جامعه بر اساس چارچوب برنامه «مدارس ایمن – جامعه تاب‌آور» بازنگری شد و همه تلاش‌ها صورت گرفت تا مدارس ایمن در برابر زلزله به كانون ارتقای ایمنی و پایگاه مدیریت بحران در سطوح محلی تبدیل شود.

 

وی افزود: در این راستا و با توجه به افق چشم‌انداز برنامه «مدرسه ایمن – جامعه تاب‌آور»، سال گذشته بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با رویكرد جامعه محور در سطح مدارس استان زنجان برگزار شد و خوشبختانه از استقبال خوبی برخوردار بود.

 

میرزایی با تاکید بر این‌که ایمنی در سایه امنیت محقق می‌شود، تصریح کرد: ضروری است که مانور زلزله علاوه بر مدارس، محله‌محور نیز برگزار ‌شود تا علاوه بر دانش‌آموزان، خانواده‌های ساکن حول مدارس نیز آگاهی‌های لازم را برای شرکت در مانور زلزله کسب ‌کنند.

 

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان خاطرنشان کرد: باید آموزش‌های لازم را برای همه مردم ارائه کنیم؛ چراکه حادثه خبر نمی‌کند و برای داشتن و ساختن مدارس ایمن و تاب‌آور باید آموزش‌های لازم در سه مقطع ارائه شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: