• پنجشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 983-5291-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

فرماندار خرم‌دره:

جایگاه زباله خرم‌دره ساماندهی می‌شود


فرماندار خرم‌دره گفت: جایگاه زباله خرم‌دره ساماندهی می‌شود.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت محمدی در جلسه مدیریت پسماند شهرستان خرم‌دره، اظهارکرد: با مدیریت محیط زیست دغدغه آلایندگی سیلیس آرا مرتفع شد.

 

وی با بیان اینکه در طی دو سال اخیر در حوزه محیط زیست گام‌های خوبی در شهرستان برداشته شده است، ادامه داد: اگر اتفاقات شیرینی در حوزه محیط زیست شهرستان افتاده است در کنار اداره مربوطه نقش دستگاه قضایی را نباید نادیده گرفت .

 

این مسئول با اشاره به اینکه  کشت و صنعت خرم‌دره یکی از مجموعه‌های بزرگ کشور است، گفت: این مجموعه با استعداد ۱۴۰۰ هکتار زمین مزروعی و ۸ هزار راس دومین واحد گاورداری کشور است که روزانه بیش از ۱۳۲ تن شیر تولید می‌کند .

 

محمدی با بیان این مطلب که ۴۰ تن از شیر تولیدی کشت و صنعت خرم‌دره از نظر کیفیت جز شیرهای باکیفیت است که مشتری‌های خاصی در سطح کشور دارد، ادامه داد: این مجموعه برای ۳۰۰ نفر اشتغال‌زایی کرده است .

 

وی تصریح کرد: انتشار بو از طریق گاورداری بنیاد یکی از دغدغه‌های شهرستان بود که برای مدیریت پسماند این‌مجموعه سال گذشته یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شد که تاثیرات خوبی در رفع این دغدغه داشته  است .

 

این مسئول با اشاره به اینکه با احداث تصفیه‌خانه در واحد تولیدی آب مجددا به چرخه باز می‌گردد، گفت:  از این آب برای ابیاری فضای سبز استفاده می‌شود که برای این تصفیه‌خانه نیز ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است .

 

وی با اشاره به موضوع پسماند زباله‌های روستایی، تصریح کرد:  کل زباله‌های روستایی دارای شورا و دهیاری به صورت مکانیزه در شهرستات جمع‌‌آوری می‌شود و در ورودی روستاها زباله از مسافران استقبال نمی‌کند .

 

محمدی از ساماندهی جایگاه زباله شهرستان نیز خبر داد و افزود: برای ساماندهی پسماند زباله‌های شهری اخیرا زمینی به مساحت ۵ هکتار خریداری شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: