• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 983-5391-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

برپایی 60 پایگاه اوقات فراغت در مدارس ابهر


مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر گفت: 60 پایگاه برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است.

 

عباس عزیزخانی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: فعالیت‌ کلاس‌های طرح اوقات فراغت تابستانی آموزش و پرورش شهرستان ابهر از هفته دوم تیرماه آغاز می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه ثبت‌نام از دانش‌آموزان در پایگاه‌های اوقات فراغت در هفته اول تیرماه انجام می‌شود، تصریح کرد: برنامه‌های اوقات فراغت به مدت هفت هفته در پایگاه‌های طرح بهبود اوقات فراغت تابستانی آموزش و پرورش شهرستان ابهر به اجرا در می‌آید.

 

این مسئول با اشاره به اینکه طبق تفاهم‌نامه اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان و آموزش و پرورش شهرستان ابهر تعداد 60 پایگاه در این شهرستان در نظر گرفته شده است، ادامه داد: این برنامه‌ها شامل آموزشگاه‌ها، سالن‌های ورزشی، کانون‌های فرهنگی تربیتی، دارالقرآن فاطمیه، مزارع تابستانی و نیز موسسات مردم‌نهاد است که برای برگزاری این طرح در شهرستان ابهر در نظر گرفته شده است.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر با بیان اینکه از ابتکارات امسال آموزش و پرورش شهرستان ابهر می‌توان به ایجاد پایگاه پرورش گل و گیاه زینتی و آپارتمانی در هنرستان امیرالمومنین (ع) شهر صائین‌قلعه اشاره کرد، افزود: اعزام دانش‌آموزان بی‌بضاعت و نخبه شهرستان به اردوی علوی که از 22 تا 26 تیرماه و با حضور 34 نفر از دانش‌آموزان شهرستان انجام خواهد شد، از دیگر برنامه‌های این ایام است.

 

عزیزخانی با اشاره به استقبال خوب دانش‌آموزان ابهری از برگزاری پایگاه‌های اوقات فراغت، عنوان کرد: سال گذشته تعداد قابل توجهی از دانش‌آموزان ابهری در این پایگاه‌ها ثبت‌نام و فعالیت داشته‌اند.

 

وی با تاکید بر این که اگر کودکان و نوجوانان جامعه به درستی و با هدف معین، زمان‌های فراغت را سپری کنند، تاثیرات مثبت آن در بزرگسالی بروز خواهد یافت و بعد از آن، شاهد ارتقای سلامت فردی و اجتماعی افراد و جامعه خواهیم بود، خاطرنشان کرد: مدارس بهترین محل برای فعالیت‌های تابستانی دانش‌آموزان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: