• شنبه ۲۵ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 983-5591-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

دلایل بالا بودن آمار طلاق در خرم‌دره چیست؟


فرماندار شهرستان خرم‌دره گفت: مهاجرپذیری و نبود دفتر ثبت طلاق در شهرهای هم‌جوار به افزایش آمار طلاق در خرم‌دره دامن زده است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت محمدی در جلسه تودیع و معارفه رئیس دادگستری و دادستان جدید شهرستان خرم‌دره با تاکید بر ضرورت تعامل همه ارگان‌ها با دادگستری، تصریح کرد: تعاملات همه جانبه در همه حوزه‌ها می‌تواند کمک‌حال مسئولان در دست‌یابی به اهداف محوله باشد‌ .


وی با تاکید بر ضرورت بها دادن به ریش‌سفیدان، بزرگان و استفاده بیشتر از ظرفیت شوراهای حل اختلاف در راستای حل پرونده‌های قضایی، بیان کرد: در گذشته‌های نه چندان دور از ظرفیت ریش‌سفیدان به صورت کدخدامنشی در شهرها و روستاها استفاده می‌شد و قبل از اینکه پرونده به رده‌های بالاتر برود اختلاف بین طرفیت حل می‌شد که این امر نقش تاثیرگذاری در کاهش پرونده‌ها در محاکم داشت .


این مسئول با بیان اینکه طبق بررسی‌های صورت گرفته آمار جرایم و پرونده‌های روستاها در محاکم قضایی کمتر از شهرها است، اظهار کرد: یکی از عمده‌ترین دلایل این امر بهره‌گیری از ظرفیت ریش‌سفیدان در روستاها است .


فرماندار خرم‌دره با اشاره به اینکه این شهرستان یکی از مهاجرپذیرترین شهرهای استان است، تصریح کرد: مهاجرپذیری سبب حاکمیت خرده‌فرهنگ‌ها در شهرستان می‌شود که همین امر زمینه بروز تعارضات شده و در افزایش پرونده‌های محاکم قضایی قطعاً تاثیرگذار بوده است .


وی با اشاره به مهم‌ترین دلایل بالا بودن آمار طلاق در شهرستان، ادامه داد: برخی از شهرستان‌های اطراف فاقد دفتر ثبت طلاق هستند و متقاضیان طلاق برای ثبت درخواست خود به دفاتر خرم‌دره مراجعه می‌کنند که همین امر سبب دامن زدن به افزایش آمار طلاق شده است .


محمدی یادآور شد: طبق بررسی‌های صورت گرفته برخی از آمارها نیز متعلق به مهاجران است که به صورت موقت در شهرستان ساکن شده‌اند .


این مسئول با تاکید بر اینکه مردم شهرستان خرم‌دره همواره وفاداری خود به نظام را اثبات کرده‌اند، تصریح کرد: شهرستان خرم‌دره ۱۲۰ شهید و ۴۰۰ جانباز و ایثارگر تقدیم انقلاب کرده است .


وی با اشاره به راه‌اندازی مجدد برخی از واحدهای تولیدی در شهرستان، خاطرنشان کرد: دستگاه قضا در این زمینه نقش تاثیرگذاری داشت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: