• شنبه ۲۵ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-12514-5
  • خبرنگار : 28025
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان عنوان کرد:

تخصیص 160 میلیارد ریال تسهیلات برای احداث واحدهای سیل‌زده


مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان گفت: 160 میلیارد ریال تسهیلات برای احداث واحدهای سیل‌زده تخصیص یافته است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سجاد صنعتی‌منفرد پیش از ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان، اظهار کرد: 5866 پرونده برای واحدهای خسارت‌دیده از سیل در استان زنجان تشکیل شد که 12 درصد از پرونده‌های ارزیابی شده در بخش ساختمان‌های احداثی و 5 درصد در بخش تعمیری مربوط به خانه‌های شهری و مابقی روستایی است.


وی با اشاره به اینکه 32 درصد از واحدهای خسارت‌دیده، تعمیری هستند، بیان کرد: 68 درصد واحدها نیز احداثی بوده و باید بازسازی شوند که در این رابطه با کاتبات انجام شده، اختصاص سیمان به 1500 واحد آسیب‌دیده، اختصاص اسکلت پیچ و مهره‌ای به 200 واحد آسیب‌دیده و توزیع 50 پک معیشتی از اقدامات مهم در این راستا است.


مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان، مبلغ تسهیلات تخصیص یافته برای احداث واحدهای خسارت‌دیده سیل 98 را 160 میلیارد ریال برشمرد و گفت: سهمیه مصوب استان زنجان برای واحدهای روستایی 300 فقره و برای واحدهای شهری 80 فقره بود که 305 مورد به بانک‌های معرفی و 13 فقره منجر به انعقاد قرار داده شده است.


این مسئول ادامه داد: در بخش تسهیلات تعمیری نیز 45 میلیارد ریال تخصیص یافته که از 300 سهمیه ابلاغی همه بانک‌های عامل معرفی ولی تاکنون قراردادی منعقد نشده است.


وی با اشاره به اینکه تعداد واحدهای تعمیری شهری ناشی از سیل در سال‌جاری ۱۱۵ واحد با اعتبار ۱۷ میلیارد و 250 میلیون ریال شناسایی شده است، اظهار کرد: 1742 واحد مسکونی روستایی نیز با اعتباری بالغ بر ۲۶۱ هزار و ۳۰۰ میلیون ریال شناسایی شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: