• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 983-5791-5
  • خبرنگار : 28016
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان سلطانیه:

آفت گندم رصد می‌شود


فرماندار سلطانیه، از استقرار شش گروه پایش در سطح مزارع این شهرستان درحال رصد وضعیت آفت سن گندم خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حسین رحمانی‌هزاررود در جمع خبرنگاران با اشاره به مبارزه با آفت سن گندم در مزارع شهرستان سلطانیه، گفت: در 15 روز گذشته، شش گروه پایش در سطح مزارع شهرستان سلطانیه در حال رصد وضعیت آفت سن گندم هستند.

 

وی با اشاره به اطلاع‌رسانی گسترده‌ای که برای انجام به‌موقع سم‌پاشی برای مبارزه با آفت سن گندم در بین کشاورزان شده است، گفت: در زمینه اطلاع‌رسانی ضرورت مبارزه با آفت سن گندم در مزارع از ظرفیت‌های مختلفی چون دهیاران، شوراهای اسلامی، ائمه جماعات، تریبون نماز جمعه، پایگاه‌های بسیج روستاها، نصب بنر و پلاکارد در معابر شهری و روستایی و فضای مجازی بهره‌گیری شده است.

 

فرماندار شهرستان سلطانیه ادامه داد: گروه‌های پایش وضعیت آفت‌زدگی مزارع شهرستان با دقت تمام نسبت به بررسی اراضی کشاورزی اقدام کرده و ضمن شناسایی زمین‌های آفت زده، مالکان را از وضعیت موجود آگاه می‌کنند.

 

رحمانی‌هزاررود با بیان اینکه تعاونی‌های روستایی شهرستان دارای سم کافی برای مبارزه با آفت سن گندم هستند، یادآور شد: در راستای مبارزه با آفت سن گندم در این شهرستان، تعامل مطلوبی بین دستگاه‌های دخیل اعم از جهادکشاورزی، منابع‌طبیعی، بخشداری‌ها و دامپزشکی برقرار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: