• یکشنبه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-12914-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان خبر داد:

ضبط بیش از 1000 کیلوگرم فرآورده خام دامی در ماه رمضان


مدیرکل دامپزشکی استان زنجان از ضبط 1612 کیلوگرم فرآورده خام دامی به دلیل رعایت نکردن موازین بهداشتی طی ماه رمضان امسال خبر داد.

 

محمدباقر حاج‌کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به ارجاع پنج پرونده تخلف تولید و عرضه مواد خام دامی در زنجان به مراجع قضایی، اظهار کرد: با آغاز ماه مبارک رمضان، اکیپ‌های ثابت و سیار در همه شهرستان‌ها و مرکز استان به صورت ویژه درباره نظارت بر بهداشت عمومی فرآورده‌های خام دامی فعال شده بودند و در همین راستا، 1013 مرتبه از 1046 واحد فروش، کشتارگاه‌، مراکز بسته‌بندی، رستوران‌ها و جگرکی‌ها بازدید شد.

 

این مسئول ادامه داد: طی مدت‌زمان مذکور، ۷۵ مورد نمونه‌برداری از این مراکز صورت گرفت و متعاقب آن، 1603 کیلوگرم فرآورده خام دامی، معدوم و از چرخه مصرف حذف شد که 1313 کیلوگرم مربوط به مراکز عرضه و فروش، ۲۲۵ کیلوگرم مربوط به کشتارگاه‌ها و مراکز بسته‌بندی و ۶۵ کیلوگرم نیز مربوط به سایر مراکز را شامل می‌شود.

 

وی با اشاره به این‌که طی ماه مبارک رمضان امسال، با ۲۸ خودروی عرضه کننده غیرمجاز فرآورده‌های خام دامی برخورد شد، افزود: طی این مدت، به طور میانگین 10 اکیپ نظارتی در سطح استان زنجان از ساعت 8 تا 20 از مراکز فروش، کشتارگاه‌ها، مراکز بسته بندی، رستوران‌ها و جگرکی‌ها بازدید داشتند.

 

حاج‌کاظمی تاکید کرد: مصرف‌کنندگان فرآورده‌های خام دامی در سطح استان زنجان در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک در عرضه مواد خام دامی و پروتئینی و یا کشتارها، مراکز نگه‌داری و بسته‌بندی با شماره ۱۵۱۲ تماس بگیرند و مورد را به منظور رسیدگی گزارش کنند.

 

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان خاطرنشان کرد: شهروندان هرگونه تخلف بهداشتی در عرضه گوشت قرمز، مرغ، تخم‌مرغ، ماهی و عسل و سایر آلایش خوراکی دام مثل مغز، کله، پاچه، سیرابی، دل و جگر، را با شماره‌تلفن مذکور به اداره‌های دامپزشکی استان گزارش دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: