• یکشنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-15614-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کمیته‌ امداد استان زنجان:

55 هزار زنجانی از خدمات کمیته‌ امداد بهره‌مند می‌شوند


مدیرکل کمیته‌ امداد استان زنجان گفت: 55 هزار زنجانی از خدمات این نهاد بهره‌مند می‌شوند.

 

هدایت صفری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به این‌که بر اساس آمارهای موجود در سال گذشته بیش از 14 میلیارد تومان زکات فطره در استان زنجان از طریق دبیرخانه شورای زکات مستقر در کمیته‌ امداد، جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع شده است، اظهار کرد: از رویکردهای اصلی کمیته‌ امداد استان زنجان، توسعه بعد مردمی این نهاد است. با همین نگاه و با هدف اجتماع‌محور کردن فرآیند فقر‌زدایی، تلاش می‌کنیم که با توسعه کمی و کیفی مراکز نیکوکاری، بسترهای لازم برای مشارکت بیشتر خیران در برنامه‌های اجرایی این نهاد فراهم شود.

 

این مسئول با بیان این‌که مردم استان زنجان همواره در برنامه‌های اجرایی این نهاد مشارکت مطلوبی داشته‌اند، ادامه داد: با وجود چالش‌های اقتصادی، با گفتمان‌سازی مناسب از طریق ائمه‌جمعه و جماعات، فضاسازی مناسب رسانه‌ای، همراهی مسئولان و تلاش‌های صورت گرفته، مشارکت خیران در برنامه‌های اجرایی این نهاد افزایش قابل توجهی داشته است.

 

وی با اشاره به این‌که با هم‌افزایی کمک‌های مردمی و منابع داخلی این نهاد، هیچ مددجویی در صف انتظار برای دریافت خدمات نمانده است، افزود: با مشارکت مطلوب خیران زنجانی در طرح‌های اجرایی کمیته‌ امداد به ویژه طرح اکرام ایتام و محسنین، میانگین ماهیانه سرانه دریافتی ایتام تحت حمایت این نهاد با 481 هزار تومان، دو برابر میانگین کشوری است. همچنین برنامه‌ریزی شده است که زکات فطره جمع‌آوری شده طی سال گذشته با افزایش 28 درصدی به 18 میلیارد و 100 میلیون تومان برسد.

 

صفری به بهره‌مندی بیش از 28 هزار خانوار نیازمندی زنجانی از خدمات مستمر و غیرمستمر این نهاد اشاره و خاطرنشان کرد: از مجموع خانوارهای تحت حمایت این نهاد در استان زنجان بیش از 25 هزار خانواده از خدمات مستمر کمیته امداد بهره‌مند هستند که از این تعداد نیز 6500 خانواده طی سال گذشته تحت حمایت قرار گرفته‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: