• یکشنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-484-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

نایب‌رئیس اتحادیه مرغ، تخم‌مرغ و ماهی‌فروشان زنجان عنوان کرد:

کاهش قیمت مرغ و افزایش قیمت تخم‌مرغ در زنجان

 

نایب‌رئیس اتحادیه مرغ، تخم‌مرغ و ماهی‌فروشان زنجان گفت: امروز قیمت مرغ گرم کاهش و قیمت تخم‌مرغ افزایش یافته است.

 

سیدناصر موسوی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت مرغ گرم در زنجان11 هزار و 600 هزار تومان برای مصرف‌کننده بود که نسبت به روز قبل کاهش داشته است.

 

این مسئول با اشاره به کاهش قیمت مرغ گرم در روزهای اخیر، ادامه داد: از ابتدای امسال شاهد کاهش قیمت گوشت گرم مرغ در استان بودیم و این در حالی است که در ماه‌های پایانی سال گذشته افزایش قیمت مرغ را شاهد بودیم .

 

وی افزود: روزانه 30 تا 40 تن گوشت گرم مرغ در استان زنجان مصرف می‌شود که افزایش قیمت، بسیار زیاد در قیمت این محصول که مصرف بالایی نیز دارد، می‌تواند موثر باشد .

 

موسوی تصریح کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلو تخم‌مرغ در زنجان 8500 تومان بدون شانه است که نسبت به روزهای اخیر افزایش داشته که متاثر از عرضه و تقاضا است.

 

نایب‌رئیس اتحادیه مرغ، تخم‌مرغ و ماهی‌فروشان زنجان، با بیان اینکه حاشیه سود فعالان حوزه فروش مرغ و تخم‌مرغ‌ فروشان در سال‌های قبل به ازای فروش هر کیلو مرغ 350 تومان بود، تصریح‌کرد: از ابتدای سال گذشته این رقم به 500 تومان به ازای هر کیلو فروش مرغ رسیده است .

 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر به دلیل کاهش قیمت‌ها مرغ‌داران در حال زیان‌دهی هستند و اگر امکان صادرات در این حوزه به وجود نیاید با مشکل مواجه شده و ادامه تولید، توجیه اقتصادی نخواهد داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: