• چهارشنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-1684-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان:

قسمت عمده شیر زنجان، خارج از استان فرآوری می‌شود


رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: قسمت عمده شیر زنجان در خارج از استان فرآوری می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حسین جعفری بعد از ظهر امروز در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که به میزبانی کشت و صنعت خرم‌دره برگزار شد با اشاره به اینکه از واحدهای لبنی استان تعداد محدودی فعال است، ادامه داد: عمده شیر تولید شده در استان، خارج از استان فرآوری می‌شود.

 

وی تاکید کرد: اگر شیر تولید شده در زنجان، در داخل استان فرآوری شود، علاوه بر ارزش‌افزوده‌ای که برای استان به ارمغان می‌آورد، زمینه ایجاد اشتغال را نیز فراهم می‌‌کند.

 

این مسئول با اشاره به راه‌‌اندازی شرکت کشت و صنعت پایداری سلطانیه، ادامه داد: این مجموعه در صورت راه‌اندازی به یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های کشور تبدیل خواهد شد که با واحدهایی مانند واحد گوسفند داشتی، واحد پرواری، کشتارگاه خوراک دام و قطعه‌بندی تاثیر خود را در بازار گوشت قرمز کشور نشان خواهد داد.

 

این مسئول با اشاره به کاهش دبی آب کشت و صنعت خرم‌دره، ادامه داد: طبق دستورالعمل ابلاغی برای مدیریت آب باید در وهله اول جلوی فعالیت چاه‌های غیرمجاز گرفته شده و با نصب کنتور با اضافه‌برداشت‌ها مبارزه شود و اگر با انجام این اقدامات سفره‌های آب زیرزمینی تعدیل نشد نسبت به تعدیل چاه‌های مجاز اقدام شود که متاسفانه این رویه در استان زنجان رعایت نمی‌شود‌ که این امر برای کشاورزان به یک چالش تبدیل شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: