• دوشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 984-1087-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

برگزاری چهارمین جشنواره ملی تئاتر و موسیقی کودک «ائل»


دبیر اجرایی چهارمین جشنواره ملی تئاتر و موسیقی کودک «ائل» گفت: در مجموع 47 اثر نمایشی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

 

ساسان قجر در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: از بین آثار ارسال شده به چهارمین جشنواره ملی تئاتر و موسیقی کودک «ائل»، 10 اثر برای حضور در مرحله نهایی جشنواره انتخاب شده است. همچنین امسال علاوه بر ارسال آثار از استان‌های مختلف، 2 اثر نیز از کشور جمهوری آذربایجان به دبیرخانه ارسال شده است و در صورت دریافت مجوز از امور بین‌الملل، میهمان ویژه جشنواره خواهند بود.

 

وی با اشاره به این‌که آثار ارسال شده از استان‌های همدان، اردبیل، آذربایجان شرقی، بوشهر، کردستان، قزوین و زنجان است، ادامه داد: نمایش‌های «آدم‌ برفی»، «لپ گلی» و «سیاه دودی» از همدان، «جیرتان ناغیلی» از اردبیل، «سارای» و «خوخان» از آذربایجان شرقی، «مرد نون زنجبیلی» از بوشهر، «روایت یک دم» از کردستان، «کلاغ خنزر پنزری» از قزوین و «فسقلی» از استان زنجان، 10 اثر راه یافته به بخش نمایش چهارمین جشنواره ملی تئاتر و موسیقی کودک «ائل» است.

 

قجر خاطرنشان کرد: چهارمین جشنواره ملی تئاتر و موسیقی کودک «ائل» روزهای 12 تا 21 تیرماه امسال در فرهنگسرای امام خمینی(ره) زنجان برگزار می‌شود. همچنین خانواده‌ها می‌توانند طی روزهای 18 و 19 تیرماه در کارگاه آموزشی(ورک شاپ) حضور به هم رسانند.

 

به گزارش ایسنا، بخش موسیقی جشنواره «ائل» نیز در دو بخش تک‌نوازی و گروه‌نوازی برگزار می‌شود و 150 اثر در بخش تک‌نوازی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است؛ در واقع بخش تک‌نوازی در سه رده سنی برای کودکان زیر ۱۲ سال و بخش گروه‌نوازی نیز در دو قسمت گروه‌نوازی کودکان و گروه‌نوازی موسیقی کودکانه توسط بزرگسالان تعریف شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: