• دوشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 984-2591-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

چرا در آب‌بر خطوط تاکسی‌رانی وجود ندارد؟


طی هفته‌های گذشته در راستای کاهش مصرف برق به‌ویژه در ساعات اوج مصرف، با درخواست مدیرعامل شرکت توزیع برق استان، طرح تغییر ساعات اداری در استان زنجان آغاز شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان،  تغییر ساعات کاری ادارات زنجان به گونه‌ای است که ادارات طی شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ٦:٣٠ تا ١٣:٣٠ و در روز پنج‌شنبه از ساعت ٦:٣٠ تا ١٢:٣٠ فعالیت خواهند داشت.

 

اما این تغییر ساعات اداری مشکلاتی را برای برخی از شهروندان به علت عدم فعالیت تاکسی‌های در شهر آب‌بر مرکز شهرستان طارم به وجود آورده است.

 

بنا بر گفته شهروندان، شهر آب‌بر فاقد سازمان تاکسی‌رانی است و هیچ خودروی عمومی در وقت صبح فعال نیست و تنها تاکسی تلفنی‌ها در این وقت ارائه خدمت می‌کنند که بالا بودن نرخ‌ آنها نسبت به تاکسی‌ها سبب شده دخل شهروندان با خرج‌شان نخواند.

 

این امر گاهی باعث می‌شود کارمندانی که پیاده به محل کار می‌روند با تاخیر ساعت در اداره حضور یابند که این امر موجب نارضایتی می‌شود.

 

در همین رابطه، رئیس شورای اسلامی شهر آب‌بر به خبرنگار ایسنا، گفت: شهرداری آب‌بر در سال‌های گذشته اقداماتی در زمینه تخصیص چند دستگاه تاکسی درون‌شهری انجام داده بود که متأسفانه استقبال خوبی از آن صورت نگرفت.

 

عابدین احمدی تصریح کرد: به علت نداشتن صرفه اقتصادی و استقبال نکردن مردم همه این وسایل نقلیه از چرخه خدمات‌رسانی خارج شدند.

 

این مسئول عنوان کرد: طی سال‌های گذشته اتوبوس و ون‌هایی نیز برای حمل و نقل درون‌شهری در تظر گرفته شده بود که متاسفانه باز با استقبال شهروندان مواجه نشد و از آنجایی‌که صرفه اقتصادی برای راننده‌ها نداشت، صاحبان این وسایط نیز حاضر به ادامه کار نشدند.

 

احمدی با بیان اینکه شاید تنها سه الی چهار درصد خانواده‌های آب‌بری فاقد وسیله نقلیه باشند، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون اکثر خانواده‌ها در شهر آب‌بر دارای وسیله نقلیه هستند و با وسایل خود در سطح شهر تردد می‌کنند که این امر موجب عدم استقبال از وسایل حمل و نقل عمومی در شهر آب‌بر شده است.

 

رئیس شورای شهر اب‌بر ادامه داد: در حال حاضر دو تاکسی تلفنی در این شهر فعال هستند که آنها نیز رضایت چندانی از فعالیت‌شان ندارند.

   

به گزارش ایسنا، شهر آب‌بر مرکز شهرستان طارم است که بیش از 8000 نفر در این شهر ساکن هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: