• سه شنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-7414-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

نجات قاتل از چوبه‌ دار در زنجان


قاتلی که مرتکب قتل عمد شده‌ و به قصاص محکوم شده بود، با تلاش اعضای شورای حل اختلاف زنجان و با جلب رضایت اولیای دم، از چوبه دار رهایی یافته و به آغوش گرم خانواده بازگشت.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از روابط‌عمومی دادگستری کل استان زنجان، رئیس‌کل دادگستری استان زنجان با اعلام خبر نجات قاتل از چوبه‌دار، گفت: متهم که در جریان وقوع درگیری در یکی از روستاهای حومه شهرستان زنجان که موجب قتل عمد شده بود، پس از تحمل 6 سال حبس در آستانه اجرای حکم قصاص قرار گرفته بود که با تلاش اعضای شورای حل اختلاف استان زنجان و اخذ رضایت اولیای دم، زندگی دوباره یافت.


حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی‌نیارکی  در تشریح این پرونده، اظهار کرد: مقتول در جریان یک درگیری در سال 92 به قتل می‌رسد که پس از آن متهم با توجه به قرائن موجود به قتل اعتراف و بازداشت می‌شود که در نهایت حکم قصاص وی توسط مراجع قضایی استان صادر می‌شود.


وی اضافه کرد: پس از صدور حکم قصاص قاتل در شعبه یک کیفری زنجان، با پیگیری‌ها و تلاش‌های اعضای شورای حل اختلاف زنجان و طی چندین جلسه با خانواده مقتول، تلاش آنان نتیجه داد و اولیای دم از حق قانونی و شرعی خود گذشتند و قاتل را مورد عفو و بخشش قرار دادند. قاتل پس از جلب رضایت و آزادی از زندان و ابراز ندامت و پشیمانی به آغوش گرم خانواده بازگشت.


رئیس‌کل دادگستری استان ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های انجام شده برای این امر خداپسندانه اعضا و سایرین که منجر به نجات این شخص از چوبه‌ دار شدند، بر پیگیری و جلب رضایت شوراهای حل اختلاف در سایر پرونده‌ها تأکید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: