• سه شنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 984-386-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور:

اقتصاد سال‌های آتی زنجان می‌تواند دانش‌بنیان باشد


معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: اقتصاد سال‌های آتی استان زنجان می‌تواند بر پایه دانش‌بنیان شکل بگیرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سورنا ستاری صبح امروز در حاشیه سفر یک‌روزه خود به زنجان، در جمع خبرنگاران با تاکید بر این‌که استان زنجان در حوزه علمی و فناوری نقش قابل اهمیتی را در کشور ایفا می‌کند، اظهار کرد: اصولا سال‌های آتی این استان باید بر پایه اقتصاد دانش‌بنیان شکل بگیرد؛ چراکه از توانمندی‌های بالقوه‌ای در حوزه‌هایی از جمله برق، الکترونیک، آی‌سی‌تی و کشاورزی برخوردار است.

 

وی با بیان این‌که با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان زنجان، می‌توان سرمایه‌گذاری‌های خوبی در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان انجام داد، ادامه داد: خوشبختانه برنامه‌های خوبی برای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در سطح کشور در نظر گرفته شده است و در حال حاضر، 4400 شرکت دانش‌بنیان در کشور فعال است.

 

ستاری همچنین با تاکید بر این‌که امسال، میزان حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان چند برابر شده است، افزود: این شرکت‌ها از مزیت‌هایی از جمله معافیت گمرکی و تسهیلات بانکی برخوردار است و بانک‌های عامل برای ارائه تسهیلات، همکاری خوبی با شرکت‌ها دارند.

 


معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: صندوق نوآوری نیز حمایت‌های خوبی از این حوزه دارد. اما مهم‌ترین موضوع، فعالیت در حوزه اکوسیستم و محیط‌زیست است که باید زمینه برای آن فراهم شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: