• چهارشنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-2784-5
  • خبرنگار : 28016
  • منبع خبر : ----

یک کارآفرین:

بازار فروش، دغدغه اصلی تولیدکنندگان است


یک کارآفرین طارمی گفت: متاسفانه کسی محصولات ما را به رسمیت نمی‌شناسد و حمایت‌کننده‌ای در این بین وجود ندارد که بتوان روی فروش محصول به وی اطمینان کرد.

 

فیروزه آذر در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه از سال 88 در حوزه فرآوری محصولات کشاورزی همچون زیتون شکسته، مرباجات، ترشیجات و غیره مشغول به فعالیت است، اظهار کرد: در ابتدای کار به صورت فردی فعالیت می‌کردم اما از سال 89 به تعاونی کوثر جزلاندشت که قریب به 40 عضو دارد پیوسته و در حال حاضر به عنوان رئیس هیئت مدیره این تعاونی انجام وظیفه می‌کنم.

 

این کارآفرین طارمی تصریح کرد: در آغاز کار، جو حاکم بر شهرستان مسئله و دغدغه اصلی من بود؛ متاسفانه در محیط‌های کوچک فعالیت زنان در این حوزه‌ها چندان جدی گرفته نمی‌شود و حتی برخی اوقات سنگ‌اندازی‌هایی نیز صورت گرفته اما با همه این اتفاقات، صبورانه مقاومت کرده و سعی کردم برای هر مشکل و کمبودی یک راه‌حل پیدا کنم.

 

آذر با اشاره به این‌که برای بسته‌بندی محصولات از برند تجاری خود با نام «فرآوری محصولات خانگی آذر» استفاده می‌کند، گفت: مشکل اصلی در این صنعت، بسته‌بندی و عرضه محصولات است، به همین علت مجبورم خیلی از محصولات را خام و فله‌ای بفروشم تا متضرر نشوم.

 

وی یادآور شد: عمده عرضه محصولات ما به مرکز استان و نیز استان‌های همجوار همچون تهران، تبریز و قزوین است که عمدتا محصولات ما را به صورت فله‌ای خریداری کرده و در بسته‌بندی‌هایی که نام تجاری خودشان ثبت شده به فروش می‌رسانند که در این صورت تنها خستگی کار بر تن ما می‌ماند.

 

آذر تاکید کرد: متاسفانه کسی محصولات ما را به رسمیت نمی‌شناسد و حمایت‌کننده‌ای در این بین وجود ندارد که بتوان روی فروش محصول به آنان اطمینان کرده و حتی فروش محصولات را به وی سپرد. در این شرایط مجبورم در کنار تولید، کار بازاریابی و فروش را نیز انجام دهم.

 

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر در این مجموعه چهار نفر مشغول به فعالیت هستند، عنوان کرد: در فصول کاری این تعداد به 10 نفر افزایش یافته و به دیگر سخن اینکه 10 الی 15 نفر به صورت غیرمستقیم همکاری داشته و از این راه ارتزاق می‌کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: