• پنجشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 984-1387-5
  • خبرنگار : 28025
  • منبع خبر : ----

قائم‌مقام ستاد اقامه نماز:

فرهنگ‌سازی نماز از سنین کودکی انجام شود


قائم‌مقام ستاد اقامه نماز تاکید کرد: فرهنگ سازی نماز از سنین کودکی نهادینه شود .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمود مظفر شامگاه دیروز در جلسه شورای اقامه نماز استان زنجان اظهار کرد: آموزش و فرهنگ‌سازی نماز باید از سنین کودکی در افراد نهادینه شود تا اثرگذاری آن افزایش یابد؛ ضمن اینکه تشویق نیز در ایجاد انگیزه برای نسل نو موثر است .


وی با اشاره به اینکه رفتار نمازگزار هم در تشویق افراد به نماز خواندن و هم در بی‌نمازی تاثیر دارد، بیان کرد: ما به دنبال نماز‌خوان نیستیم، بلکه به دنبال اقامه نماز هستیم تا شاهد تاثیر آن در فرد و جامعه باشیم .


قائم‌مقام ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه تارک‌الصلاه در جامعه خیلی کم است، تصریح کرد: موضوع مورد توجه، تضییع نماز و کاهل بودن به این فریضه دینی است که باید به اهمیت نماز اول وقت پرداخت .


این مسئول با بیان اینکه روی احکام نماز تبلیغ شده اما  آثار و برکات آن کمتر مورد بحث قرار گرفته است، تاکید کرد: نماز باید در ادارات و به‌ویژه توسط مدیران مورد اهتمام جدی‌تر قرار گیرد .


وی با تاکید  بر توجه صدا و سیما به موضوع نماز و تولید آثار فاخر، عنوان کرد: شناسایی الگوهای برتر و نیز به اشتراک گذاشتن تجربیات در حوزه آثار و برکات نماز در زندگی افراد نیز از راهکارهای تشویق مردم به این فریضه الهی است .


در ادامه این جلسه، نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان نیز به اقامه نماز اول وقت در دستگاه‌های دولتی و پرهیز از برگزاری جلسات در هنگام اذان تاکید کرد و گفت: شهید رجایی ۲۸ روز رئیس‌جمهور بود و بیش از ۲۸ سال است که فراموش نشده و انسانی بود که همواره اعتقاد داشت به کار بگویید نماز دارم، به نماز نگویید کار دارم .


آیت‌الله علی خاتمی یکی از معیارهای ارزیابی مدیران را پایبندی به دین و احکام عملی برشمرد و افزود: مدیری که به نماز اول وقت اهمیت دهد، به اخلاق اسلامی، عدالت، انصاف، نظم و سایر خصوصیات پسندیده نیز پایبند است‌ .


وی با اشاره به کمبود ظرفیت و امکانات نمازخانه‌های برخی مدارس اشاره و اظهار کرد: بر همین اساس در قالب طرح پیوند مدرسه و مسجد، دانس‌آموزان این مدارس برای اقامه نماز به نزدیک‌ترین مسجد مراجعه می‌کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: