• شنبه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-3084-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

خرید تضمینی گندم از کشاورزان زنجانی به 6300 تن رسید


مدیرعامل شرکت غله استان زنجان گفت: تاکنون 6300 تن محصول استراتژیک گندم از کشاورزان زنجانی خریداری شده است.


محمد ایزدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به این‌که ارزش این میزان گندم خریداری شده، 108 میلیارد ریال برآورد شده است، اظهار کرد: نرخ خرید تضمینی گندم برای امسال، هر کیلوگرم 1700 تومان تعیین شده و این در حالی است که از حدود 180 هزار تن ذخیره گندم برخوردار هستیم.


این مسئول ادامه داد: امسال استان زنجان با خرید 372 هزار تن گندم از کشاورزان توانست رکورد کشوری را از آن خود کند ولی این میزان طی پارسال به 450 هزار تن رسید و رکوردها را جابه‌جا کرد.


وی با بیان این‌که امسال درب 40 سیلو برای ذخیره گندم خریداری شده از کشاورزان باز است، افزود: امسال 3 مرکز خرید گندم به 14 مرکز دولتی در استان زنجان افزوده شده و از طرفی، 23 مرکز مباشر برای خرید این محصول راهبردی فعال شده است.


ایزدی تصریح کرد: به منظور جلوگیری از قاچاق گندم که محصولی راهبردی به‌شمار می‌رود و برای مدیریت این مهم، حمل آن به خارج از استان با دریافت مجوز از شرکت غله امکان‌پذیر است.


مدیرعامل شرکت غله استان زنجان خاطرنشان کرد: استان زنجان پارسال توانست در میزان خرید گندم، رتبه نهم کشوری را از آن خود کند و این در حالی است که هر سال، 50 درصد از گندم استان زنجان در مزارع خدابنده تولید می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: