• شنبه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 984-4391-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار زنجان عنوان کرد:

شهرهای شرقی زنجان و مشکل اراضی قولنامه‌ای


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان گفت: شهرهای شرقی زنجان با مشکل اراضی قولنامه دست و پنجه نرم می‌کند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مهرداد سلطانی در جمع مدیران شهرستان ابهر، اظهار کرد: تا سال گذشته قیر باید حتما به آسفالت تبدیل می‌شد که امسال این ‌مشکل حل شده است، به طوری که در فرآیند تولید آسفالت به هر نوعی می‌شود پول این قیر را به کار گرفت.

 

وی عنوان کرد: سهم سازمان شهرداری‌ها برای شهرهای کوچک مانند هیدج و صائین‌قلعه که شامل استفاده از قیر رایگان می‌شود، از ۱۱ درصد به ۱۷ درصد افزایش یافته که این امر کمک موثری به این شهرها است.

 

سلطانی با بیان اینکه یکی از مشکلات شهرهای استان به‌‌‌‌‌‌‌‌‌ویژه شهرهای حوزه شرق زنجان وجود اراضی زیاد فاقد سند و قولنامه‌ای است، بیان کرد: در گذشته برای حل این مسئله کارگروه تشخیص احراز مالکیت اولیه با حضور نمایندگانی از استانداری، قوه قضائیه و سایر ارگان‌ها از جمله ثبت اسناد و املاک تشکیل شده بود که این کارگروه با توجه به معیارهای محلی، تشخیص مالکیت اولیه می‌دادند که با استفاده از قانون ثبت اهالی می‌توانستند برای زمین‌های‌شان سند بگیرند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه اخیرا با ورود نهادهای نظارتی این فرآیند معطل مانده است و امکان صدور سند برای این نوع زمین‌ها میسر نیست، گفت: برای حل این مشکل دو اقدام در نظر گرفته شده است، از جمله اینکه از شورای تامین خواستیم در این زمینه ورود پیدا کند که بنا به صلاحدید از مسیر شورای تامین این کار میسر نشده است.

 

سلطانی تصریح کرد: اقدام دوم نیز این است که از خود قوه قضائیه در خواست شده است در کارگروه رفع موانع قضایی و حقوقی این موضوع را پیگیری کند.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان با اشاره به موضوعات و مشکلات مطرح شده در زمینه طرح تفصیلی ابهر، ادامه داد: این طرح دارای مغایرت‌های اساسی و فراوانی بود و هر چند حل هر یک از این مغایرت‌ها به جلسات و زمان زیاد نیاز دارد اما مسیر حل آن تسریع شده و امیدواریم در آینده نزدیک نتیجه آن را نیز شاهد باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: