• دوشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 984-5691-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

/مراتع ایجرود طعمه حریق شد/

ته سیگاری که آتش به جان مراتع زد


رئیس اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری شهرستان ایجرود گفت: 3 هکتار از اراضی ملی روستای قزلجه از توابع شهرستان ایجرود در آتش سهل ‌نگاری رهگذری سوخت.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، مجید محمدی از آتش سوزی در اراضی ملی این شهرستان خبر داد و افزود: 3 هکتار از مراتع روستای قزلجه بر اثر سهل‌انگاری خاکستر شد.

 

رئیس اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری شهرستان ایجرود ادامه داد: ماموران یگان حفاظت منابع‌طبیعی و آیخیزداری شهرستان ایجرود بلافاصله پس از دریافت خبر آتش‌سوزی در محل حاضر شده و با همکاری دهیار و جوامع محلی از پیشرفت آتش در این اراضی جلوگیری کردند و با تلاش بی‌وقفه ماموران یگان، پس از یک ساعت آتش مهار شد.

 

محمدی با اشاره به اینکه این روستا در مجاورت جاده اصلی ایجرود و حلب واقع شده است، اظهار کرد: رهگذری که از این جاده عبور می‌کرد با سهل‌انگاری خود ته سیگارش را در حاشیه جاده رها کرده و همین علت بروز حادثه شناسایی شده است.

 

رئیس اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری شهرستان ایجرود در ادامه با بیان اینکه به علت بارش‌های باران در اوایل سال شاهد افزایش پوشش گیاهی در مناطق هستیم، یادآور شد: در فصل تابستان مناطقی که از پوشش گیاهی وسیعی برخوردارند، بیشتر در معرض آتش‌سوزی قرار دارد.

 

به گفته محمدی، مردم می‌توانند با مشاهده هرگونه آتش‌سوزی در اراضی ملی و مراتع، مراتب را به سامانه گویای 1504 گزارش دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: